Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nie dla nas miliony...

Białystok - ponad 400 mln zł, Suwałki – 235 mln zł, Łomża – 0 zł (słownie: zero złotych). Tak wygląda podział pieniędzy na tzw. Indywidualne Projekty Kluczowe do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. W środę w Białymstoku zaprezentowano ten „sprawiedliwy” podział pieniędzy. W sumie podzielono niemal 900 mln zł. Na tereny byłego województwa łomżyńskiego z tej kwoty miałoby trafić niespełna 65 mln zł.

Projekty kluczowe stanowią przedsięwzięcia inwestycyjne, których realizacja jest niezwykle istotna z punktu widzenia osiągnięcia zakładanych wskaźników rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, danego sektora bądź województwa.  Wśród 13 najważniejszych (kluczowych) projektów dla wojeództwa podlaskiego znajdują się m.in. stadion piłkarski z zapleczem treningowym w Białymstoku za 100 mln zł i Aquapark z pływalnią oraz  sala koncertowo - teatralna w Suwałkach także za 100 mln zł.
Z „łomżyńskich” projektów załapały się przebudowa drogi z Nowogrodu do granicy województwa (Kuzie) wraz z mostem przez Pisę w Morgownikach oraz budowa lotniska sportowo-sanitarnego w Czerwonym Borze. Pierwszy projekt to niespełna 45 mln zł, drugi 20 mln zł.

W złączniku publikujemy przedstawioną w środę  Listę Projektów Kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę