Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Ekolodzy żądają ujawnienia raportu Scott&Wilson w sprawie Via Baltica

Główne zdjęcie
Wacław Jastrzębski dyrektor projektu - Scott Wilson Kirkpatrick & Co.Ltd

Przedstawienia społeczeństwu dotychczasowych wyników analizy przeprowadzonej przez firmę Scott&Wilson, która na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadza całościową analizę korytarza drogowego Via Baltica, którego polska część ma połączyć Warszawę z granicą w Budzisku – domaga się Greenpeace. Organizacja ekologiczna, która sprzeciwiała się budowie obwodnicy Augustowa przez cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy żąda od partii politycznych natychmiastowego przeznaczenia sumy równej kosztowi referendum na poprawę bezpieczeństwa na ulicach Augustowa.

- Dolina Rospudy została cynicznie wykorzystana przez polityków jako wyborczy wehikuł – podkreśla Maciej Muskat Dyrektor Greenpeace Polska. - Jak sie okazało, bezskutecznie, bo tak niska frekwencja jest porażka ich wszystkich. Podobnie jak miliony Polaków i obywateli Europy zadaje sobie pytanie - kiedy to wreszcie sie skończy? Czy nadejdzie czas, w którym politycy i drogowcy przyznają sie do wieloletnich błędów wobec mieszkańców podlaskiego i całej Polski? - pyta Muskat.

Przypomnijmy frekwencja w niedzielnym referendum wojewódzkim w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa wyniosła 21,56 proc, a więc zgodnie z prawem referendum jest nieważne. Najmniejsze zainteresowanie głosowanie referendalne wzbudziło w Łomży, gdzie w mieście frekwencja wyniosła 13,02 proc. W powiecie łomżyńskim wzięło udział w głosowaniu 14,78 proc., w powiecie kolneńskim - 15,89 proc. Co trzeci głosujący łomżanin, był przeciwko zaproponowanemu przez GDDKiA przebiegowi obwodnicy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę