Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Strajk ciągły lekarzy

Wszyscy lekarze, którzy mogli, przystąpili do strajku. Od rana szpital w Łomży pracuje jak na ostrym dyżurze.Wstrzymano pracę na wiekszości szpitalnych ddziałów i w pracowniach diagnostycznych. Zamknięte są poradnie specjalistyczne, nie będą też wykonywane planowe zabiegi operacyjne. Udzielana jest jedynie pomoc w nagłych zachorowaniach oraz w sytuacji zagrożenia życia pacjentów. Tak będzie do... skutku, czyli do czasu gdy rząd podejmie realne romzowy ze strajkującymi lekarzami.

W łomżyńskim szpitalu ze strajku wyłączone są jedynie Szpitalny Ooddział Ratunkowy, Stacja dializ, Pododdział Onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii), OIOM i Sala porodowa.
Choć Marian Jeszewski dyrektor szpitala w Łomży pofdkresla, że strajk w tej firmie nie zagraża życiu pacjentów szpitala, to będzie bardzo uciążliwy dla pacjentów i zakładów pracy w mieście i regionie.
- Lekarze nie będą wypisywać zwolnień, ani wypełniać dokumentacji lekarskiej – podkreśla Jaszewski.

Identyczny starj jak w Łomży rozpoczęli także lekarze z ponad 200 szpitali w kraju. W województwie podlaskim tak strajkuje jeszcze szpital w Suwałkach. Lekarze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku wzieli dzień wolny na żądanie, a protest ostrodyżurowy rozpoczną od wtorku. Dziś zostały wstrzymane (do odwołania) planowe operacje w Szpitalu w Łapach.
Protest lekarzy zorganizowała Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Podstawowym postulatem strajkujących jest wzrost wynagrodzeń i zwiększenie nakładów na leczenie. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę