Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

I Bieg na Orientację „Błysk”

15 kwietnia 2007

Dnia 15 kwietnia w Lasku Jednaczewski odbył się I Bieg na Orientację „Błysk”. Była to pierwsza impreza zorganizowana przez Namiestnictwo Starszoharcerskie i Wędrownicze Hufca Łomża w składzie: Ania Tomaszewska, Ania Rutkowska, Ewa Mikołajczyk, Monika Rosochacka oraz Adam Mazewski.

Podczas, gdy większość ludzi o tak wczesnej porze ( w niedziele ) smacznie sobie śpi, ekipa Namiestnictwa stawiła się na miejscu biegu. Było bardzo zimno, ale słonecznie. Naszym zadaniem było przygotowanie tras do biegu oraz dopracowanie drobnych szczegółów technicznych. Około godziny 8.30 zaczęli zbierać się uczestnicy biegu. Każda z osób została przydzielona do odpowiedniej kategorii, która zależała od jej wieku. Najmłodsza grupa wiekowa biegła w parach, zaś reszta indywidualnie. Na odnalezienie maksymalnej liczby punktów kontrolnych, każdy miał godzinę czasu. Po krótkim wyjaśnieniu reguł imprezy, uczestnicy dostali mapy oraz kompasy i zaczęli startować. Pierwsze osoby wyruszyły przed godziną 10. W niespełna 20 min. wszystkie patrole z najmłodszej grupy wiekowej brały już udział w rywalizacji. W tym czasie pozostali uczestnicy przygotowywali się do biegu. Ostatni uczestnik wystartował przed godziną 11.

W czasie, gdy wszyscy byli na biegu, my nie leniuchowaliśmy. Postanowiliśmy sprawdzić czy wszyscy przestrzegają regulaminu imprezy. Mieliśmy tą przewagę nad uczestnikami, że poruszaliśmy się na rowerach. Nie zauważywszy naruszenia zasad postanowiliśmy wrócić na miejsce startu, gdyż pierwszym osobom zaczął kończyć się czas. Niektórym przydzielona godzina wystarczyła na przybycie do mety, lecz nie wszystkim. Zdarzały się osoby, którym zabrakło czasu. W rywalizacji oprócz znalezionych punktów liczył się tez czas powrotu. Za każdą minutę spóźnienia odejmowaliśmy 0,25 pkt, a za każdą minutę przybycia przed skończeniem czasu dodawaliśmy taką samą ilość pkt. Gdy wszyscy uczestnicy powrócili na metę zebraliśmy ich karty patrolowe i zaczęliśmy podliczać punkty.
A oto wyniki rywalizacji od miejsca 3 do 1:

Kat. A – młodzież w wieku 13 – 14 lat:
III miejsce – Sylwia Węgrzyn, Asia Długokencka
II miejsce – Kinga Zduńczyk, Paulina Dąbrowska
I miejsce – Michalina Jankowska, Asia Trzcinka

Kat. B – młodzież w wieku 15 – 16 lat:
III miejsce – Natalia Kłosińska
II miejsce – Majka Rutkowska
I miejsce – Sylwia Kozikowska

Kat. C – młodzież w wieku powyżej 17 lat:
III miejsce – Łukasz Kościuczuk
II miejsce – Cezary Dardziński, Bartosz Żebrowski
I miejsce – Rafał Kenigsman

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a osoby z pierwszej trójki atrakcyjne nagrody. Na koniec imprezy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Był to nasz pierwszy bieg, ale na pewno nie ostatni. Mamy nadzieję, że ta impreza podobała się uczestnikom. Chcielibyśmy, aby na kolejnym Biegu na Orientację frekwencja uczestników była jeszcze większa.

Adam Mazewski

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę