Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

II Wiosenny Zlot Drużyn Harcerskich

31 marca 2007

„Przed Palmową Niedzielą” – Drozdowo 31.03.2007 W dniu 31 marca 2007 roku w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się II Wiosenny Zlot Drużyn Harcerskich „Przed Palmową Niedzielą”. Głównym celem zlotu było upowszechnianie kultury regionalnej oraz zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Mimo przygotowań przedświątecznych, zainteresowanie Zlotem było duże.
Przybyły drużyny:
-10 Gromada Zuchowa „Bractwo tęczy”,
-15 Gromada Zuchowa „Orlątka” z Jedwabnego,
-21 Drużyna Harcerska „Agapa – pomocna dłoń” z Jedwabnego,
-67 Drużyna Harcerska NS z Długoborza,
-14 Drużyna Harcerska z Rosochatego Kościelnego,
-44 Zambrowska Drużyna Harcerska,
-16 Łomżyńska Gimnazjalna Drużyna Harcerska „Azyl”,
-Drużyna Harcerska na próbie z ZSOiZ z Czyżewa
-oraz szczątkowo – 18 Drużyna Harcerska ze Sławca.

Wszyscy zostali podzieleni na 4 grupy zadaniowe. Na początku każda z grup wyruszyła kolejno na zwiad przyrodniczy na rozlewiska Narwi, lekcję historyczną o rodzinie Lutosławskich, lekcję muzealną zwiad historyczny po Drozdowie lub zajęcia z rzeźbiarstwa i garncarstwa, Każda z grup miała zaliczyć każdy z punktów programu.
Na zajęciach garncarskich każdy uczestnik mógł sobie wykonać gliniany dzbanuszek, a pod kierunkiem pana Artura z Długoborza wyrzeźbić świątka w ramach zajęć z rzeźbiarstwa ludowego.

Punktem kulminacyjnym zlotu były jednak zajęcia z druhną Jadwigą Solińska, która uczyła, jak przygotować palmy wielkanocne. Każde dziecko wykonało piękna palmę z materiałów zielarskich, przywiezionych przez naszą druhnę Jadzię. Artystka zaprezentowała także swoje wiersze i przyśpiewki, opowiedziała o swoich przeżyciach z Syberii, pokazała swoje wycinanki, prace i wydawnictwa. Spotkanie z tą ciekawą osobą to wspaniała lekcja naszej historii i kultury.
Na zakończenie Zlotu każdy posilił się kiełbaską przy ognisku, a drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki, związane z miejscem Zlotu.

hm. Dorota Górska

 


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę