Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dzień Myśli Braterskiej 2007

22 luty 2007 Łomża

22 luty Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzenie przez harcerzy i skautów na całym świecie. Jest to dzień szczególny ze względu na datę urodzin samego założyciela skautingu Roberta Baden Powella. W każdym środowisku dzień ten spędzany jest nieco inaczej –organizowane są ogniska obrzędowe albo zbieranie pieniędzy na charytatywne cele, u nas w Łomży jak co roku przygotowana była wieczornica oraz bieg patrolowy po Łomży. Zbiórka była ok. 11godz. po południu w Domu Harcerza, rozdanie kart patrolu wytłumaczenie zasad biegu i… do dzieła! Patrole musiały nie tylko zmagać się z zimnem, ale także wieloma jakże trudnymi punktami, które miały na celu sprawdzić ich wiedzę typowo harcerską oraz ich spostrzegawczość, spryt i pomysłowość. Po ok. 3 godzinach wędrówki po naszym pięknym mieście wszyscy bezpiecznie dotarli do hufca, gdzie każdy coś mógł zjeść i napić się zimnej lub ciepłej herbaty. W tym samym czasie były podliczane punkty z biegu.

Ponieważ czas szybko leciał zaraz musieliśmy zaczynać naszą wieczornicę, która miała dosyć nietypowy charakter gdyż, dyskutowaliśmy na niej na temat obrazu harcerza w XXI wieku. Patrolowi musieli zdać relację z ciężkiej wyprawy a następnie zostały przedstawione wyniki 50 ankiet, które zostały wypełnione na zlocie zimowym przez naszych łomżyńskich harcerzy. Odpowiedzi na zadane pytania były dość nietypowe, ale zawsze jest ten 1%, który ma bardzo inne zdane od innychJ. W trakcie wieczornicy dowiadywaliśmy się o historii całej idei Dnia Myśli Braterskiej oraz jej korzeniach. Na zakończenie każdy złożył sobie serdeczne życzenia, a dh. Sandra odebrała specjalne życzenia od samej Naczelniczki ZHP, czego jej zazdrościmy. Nie zapominajmy jeszcze o biegu patrolowym, a ponieważ u nas każdy wygrywa… każdy patrol zdobył 1 miejsce i dostał pamiątkowy dyplom. Za udział w wieczornicy dziękujemy wszystkim drużynom, gdyż bez nas harcerzy dzień by był ten obchodzony nie w tak uroczysty sposób jak zawsze.

Na koniec chciałabym wszystkim harcerzom złożyć życzenia w wytrwałości w dążeniu do celu i oby każdy dzień przyniósł coś nowego. Za przygotowanie tego dnia odpowiedzialna była 4 Łomżyńska Harcerska Drużyna „Panteon”.

phm sam. Kamila Gregorek

 


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę