Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Harcerska Wielkanoc 2007

kwiecień 2007 Łomża, Jedwabne

Misterium męki Pańskiej w Wielki Piątek - ŁOMŻA

„I było tak jak prawie dwa tysiące lat temu: zimno, kotłująca się ciżba ludzka, wrzaski "Ukrzyżuj go!" i samotny człowiek. I samotny tłum. Czerń nocy, blask ognisk i pochodni, szmer ściszonych rozmów. Po raz trzeci ojcowie, bracia i postulanci zakonu kapucynów przedstawili z młodzieżą z I, II i III LO wstrząsające sceny z pojmania, procesu i ukrzyżowania Chrystusa. Przypatrywało się realistycznym scenom ok. tysiąca widzów.” (źródło: www.4lomza.pl)

W Wielki Piątek mogliśmy przenieść się o ponad 2000 lat wstecz oraz poczuć choć namiastkę emocji, które targały ludźmi podczas ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Po to właśnie, by pełniej przeżyć nadchodzące Święta Wielkiej Nocy harcerze wzięli udział w misterium męki Pańskiej. Choć było bardzo zimno, było warto je obejrzeć! I nie tylko obejrzeć – czuliśmy się tak, jakbyśmy brali udział w tych wydarzeniach… Dziękujemy za wspaniałe przeżycia!

Trzeba dodać, że w organizacji pomagała 59 DH „Patki Ptakom”. Dzięki nim sprawy logistyczne zostały dopięte na ostatni guzik.

phm. Sandra Znoińska HO

Święto Wielkanocy - JEDWABNE

OD SOBOTY 7.04.2007 DO NIEDZIELI 8.04.2007 NASZA DRUZYNA CZUWAŁA W KOŚCIELE PRZED GROBEM PANA JEZUSA. MIELIŚMY OPRACOWANY PROGRAM NA CAŁĄ NOC. JEDNI Z NAS MIELI WARTY PO 30 MINUT A INNI ŚPIEWALI ORAZ MODLILI SIĘ. PROGRAM ADORACJI POMOGŁA NAM OPRACOWAĆ MONIKA OWSIANKA SIOSTRA ANI I ELI OWSIANKI NASZYCH HARCEREK. TO MONIKA SPOTYKAŁA SIĘ Z NAMI I UCZYŁA NAS NOWYCH PIEŚNI PRZYGRYWAJĄC NAM NA GITARZE. WYTRWALIŚMY DO 6 RANO DO REZUREKCJI, BYLIŚMY BARDZO ZMĘCZENI I ŚPIĄCY ,ALE WSZYSCY ZGODNIE MOGLI POWIEDZIEĆ: WARTO BYŁO CZUWAĆ!

pwd. Marzena Bagińska i dh Marlena Ożarowska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę