Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

2 kwietnia 2007 Łomża

ŁOMŻA 2.04.2007

To już dwa lata odkąd opuścił nas Ojciec Święty Jan Paweł II przechodząc do domu Ojca. Nie pozostawił nas jednak samych: ciągle jesteśmy zjednoczeni w wierze i korzystamy ze wstawiennictwa Sługi Bożego.

Rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II obchodzono w całym mieście, dlatego harcerzy nie zabrakło także na mszy, której przewodniczył bp. Tadeusz Bronakowski, i podczas spotkania modlitewnego przy kościele Krzyża Świętego. Po mszy wraz z tłumem osób, które brały w niej udział, mogliśmy modlić się podczas apelu jasnogórskiego oraz obejrzeć film, który ukazywał wydarzenia sprzed 2 lat oraz fragmenty wypowiedzi Ojca Świętego do Polaków.

Wspólnie śpiewaliśmy też ulubione piosenki naszego Papieża, a na koniec zawiązaliśmy krąg i echem po okolicy odbiła się „Barka”. O godzinie 21.37 raz jeszcze oddaliśmy hołd wielkiemu Polakowi i wspólnie zanieśliśmy modlitwę do Boga o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Po wszystkim każdy zostawił swój znicz pod wielkim napisem „Czuwajmy JPII”.

Przy organizacji pomagała 13 Łomżyńska Drużyna Harcerska „AGADA”. Dobrze, że mogliśmy się przydać. Dzięki nam wszystko przebiegło na pewno sprawniej – zajęliśmy się bowiem ogniskiem, pochodniami oraz pomocą przy sprzęcie nagłaśniającym oraz sprzątaniu.

phm. Sandra Znoińska HO

JEDWABNE 2.04.2007

2 rocznicę śmierci JANA PAWŁA II UCZCILIŚMY WSPÓLNĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. STALIŚMY CAŁĄ MSZĘ PO ŚRODKU KOŚCIOŁA. GDY WYBIŁA 21:37 WSZYSCY PARAFIANIE TRZYMALI SIĘ PO HARCERSKU ZA RĘCE I ŚPIEWALI BARKĘ. WIĘKSZOŚCI DŁONIE DRŻAŁY, A Z OCZU POPŁYNĘŁA MALUTKA ŁZA. CZULIŚMY JAK SIĘ ŁĄCZYMY ....CZULIŚMY OBECNOŚĆ NASZEGO OJCA... PO UROCZYSTEJ MSZY ŚWIĘTEJ POSZLIŚMY NA PLAC JANA PAWŁA DRUGIEGO BY ZAŚWIECIĆ SYMBOLICZNY ZNICZ. I TAM JESZCZE OKOŁO 30 MINUT W KRĘGU ŚPIEWALIŚMY NA CZEŚĆ JANA PAWŁA II.

pwd. Marzena Bagińska i dh Marlena Ożarowska

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę