Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Warsztaty medyczne w I L.O.

kwiecień 2006 Łomża

Dnia 29 marca i 5 kwietnia 2006 roku zorganizowaliśmy warsztaty dotyczące pierwszej pomocy dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży. W tym przedsięwzięciu brały udział dwie drużyny: 13 Łomżyńska Drużyna Harcerska „AGADA” im. Teodora Kleindiensta oraz 11 Harcerska Drużyna Specjalnościowa „Exodus” im. 33 PSK. Harcerze postanowili podzielić się swoją wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, a wyszło im to bardzo dobrze i przede wszystkim zrozumiale i przystępnie dla innych, którzy z tym zakresem wiedzy mieli niewielka styczność.

Zajęcia odbywały się w auli szkoły. Wprowadzenie należało do phm. Tomka Nidzgorskiego, a tajniki udzielania pierwszej pomocy przybliżał uczniom szkoły pwd. Piotrek Zera. Przez całe zajęcia gadał jak szalony i było przy tym sporo śmiechu, ale o to przecież chodziło, żeby mile spędzić czas, a przy okazji czegoś się nauczyć. Pozostali harcerze podzielili się na „symulantów” i „ratowników”. Ci pierwsi świetnie ucharakteryzowani przy użyciu dużych ilości krwistoczerwonej farby, kitu i innych rekwizytów wzorowo udawali rozmaite urazy.

Reszta wyposażona w apteczki osobiste oraz jedną dużą, wypełnioną po brzegi potrzebnymi materiałami, fachowo udzielała pomocy, podczas gdy Kulka wszystko wyjaśniał. Zapraszał też ochotników z widowni do pomocy czy spróbowania swoich sił przy zakładaniu temblaka, robieniu opatrunku czy resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Niektórzy trochę się wstydzili, ale nawet wzywanie karetki wykonali wzorowo i to bez naszych podpowiedzi!:). Czas zleciał nam szybko i przyjemnie do tego stopnia, że nie chciano się z nami rozstać (przyjmujemy, że to nie dlatego, że nikomu nie śpieszyło się na lekcje).
Pozostaje nam tylko podziękować dyrekcji oraz nauczycielom szkoły o pozwolenie na organizację naszych warsztatów, bo przecież dla nas to też nauka i, co tu kryć, w pewnym stopniu też dobra zabawa.

pwd. Sandra Znoińska HO

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto: bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę