Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Państwowe zarabiają i tracą po równo

Co drugie z państwowych przedsiębiorstw podległych Wojewodzie Podlaskiemu za 4 miesiące 2004 r. wypracowało zysk netto. W grupie 13 zarabiających przedsiębiorstw znalazły się m.in.: wszystkie przedsiębiorstwa PKS (Suwałki, Białystok, Łomża, Siemiatycze, Zambrów, Bielsk Podlaski). Niestety obok 13 zarabiających jest w województwie podlaskim jest też 13 przedsiębiorstw w których po I kwartale zanotowano stratę netto.

W tej grupie znalazły się głównie przedsiębiorstwa działające w branżach związanych z budownictwem (biura projektowe, przedsiębiorstwa obsługi inwestycji, produkcja materiałów budowlanych, wykonawstwo robót drogowych i instalacyjnych). Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego stratę państwowych przedsiębiorstw wiążą z sezonowością robót budowlanych (okres zimowy) oraz utrzymującymi się zjawiskami kryzysowymi w branży budowlanej.

Co ciekawe województwo podlaskie i działające tu państwowe przedsiębiorstwa nadzwyczaj dobrze wypadły w rankingu Przeglądu Gospodarczego Gazety Prawnej najbardziej dochodowych przedsiębiorstw państwowych w kraju w 2003 roku. Ranking obejmuje 119 przedsiębiorstw państwowych, które wypracowały w 2003 roku zyski netto przekraczające 100 tys. zł. Bardzo dobrze w tej klasyfikacji wypadło województwo podlaskie, które znalazło się na III miejscu z 11 przedsiębiorstwami. Podlaskie wyprzedziły tylko województwa: śląskie (25) oraz mazowieckie (18).
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę