Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.interia.pl

Ruszyły prace w Dolinie Rospudy

Ruszył drugi etap budowy obwodnicy Augustowa, która ma przebiegać przez Dolinę Rospudy - dowiedział się reporter RMF FM. Koparki i spychacze rozpoczęły zdejmowanie wierzchniej warstwy ziemi na początku trasy od strony Augustowa.

9 lutego wojewoda podlaski wydał pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa. Przeciwko jej przebiegowi przez dolinę Rospudy protestowali ekolodzy. Przez kilka tygodni obozowali nawet w lesie, jednak na początku marca opuścili swe stanowiska - wówczas to rozpoczął się okres ochronny związany z lęgami ptaków (to oznacza, że do końca lipca nie można w dolinie Rospudy prowadzić żadnych prac budowlanych i wycinać drzew).

Budowę obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy kwestionuje także Komisja Europejska. Unia zagroziła nawet Polsce Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu. Dziś jednak KE zdecydowała, że na razie nie wyśle wniosku trybunału o natychmiastowe wstrzymanie prac przy obwodnicy Augustowa w Dolinie Rospudy.

Dolina Rospudy to jeden z najcenniejszych obszarów torfowiskowych w Polsce. Występują tam rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Teren jest częścią Europejskiej Sieci Ekologicznej ?Natura 2000?. Dolina Rospudy należy do tzw. "zielonych płuc Polsk", czyli regionalnego systemu ochrony tożsamości przyrodniczej i kulturowej północno-wschodniej części naszego kraju
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę