Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Fiskus przypomina - na rozliczenie się został tylko miesiąc!

Coraz mniej osób spieszy się z rozliczeniem z fikusem. Do tej pory do w urzędach skarbowych w województwie podlaskim złożono o około 30 proc. mniej zeznań podatkowych niż w tym samym czasie roku ubiegłego. Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku przypuszcza, że jest to związane z tym, ze coraz mniej osób osób może liczyć na zwrot podatku. - Ci którzy muszą fiskusowi dopłacić, ze złożeniem deklaracji czekają zapewne na ostatni moment – podkreśla Hancewicz.


Mniejsza liczba zeznań podatkowych składanych w urzędach skarbowych w pierwszych miesiącach kampanii rozliczeniowej to nie efekt tego, że mieszkańcy regionu zaczęli znacznie więcej zarabiać, ale raczej jest związane z likwidacją części ulg podatkowych. Podatnicy, którzy nie mogą sobie w tym roku niczego odliczyć, jak i ci którzy muszą fiskusowi dopłacić, ze złożeniem deklaracji czekają zapewne na ostatni moment – mówi Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

Tymczasem jak podkreśla Hancewicz  pracownicy urzędów skarbowych województwa podlaskiego, jak co roku chcą jak najbardziej ułatwić podatnikom rozliczenie się z podatku i wprowadzają udogodnienia. Jedną z takich  innowacji jest uruchomienie dodatkowych specjalnych okienek, w których urzędnicy w obecności podatnika wprowadzają dane z zeznania do systemu komputerowego POLTAX. Chociaż czas oczekiwania w wyznaczonych do tego okienkach jest nieco dłuższy, to pracownik urzędu może na bieżąco wyłapać ewentualne błędy w deklaracji, a podatnik ma możliwość usunięcia ich na miejscu, bez konieczności ponownego fatygowania się do urzędu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę