Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Za pracę należy się zapłata...

Nakaz wypłaty zaległych wynagrodzeń z rygorem natychmiastowej wykonalności wydał łomżyński oddział Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku. To efekt kontroli inspekcji pracy w Łomżyńskiej Fabryce Mebli. Ponad 400 pracowników firmy nie dostało wynagrodzeń za luty. W ubiegłym tygodniu w zakładzie odbył się dwugodzinny strajk...

Pracownicy odeszli od maszyn żądając wypłaty zaległych pensji. Strajkujący napisali także list m.in. do władz miasta, Rzecznika Praw Obywatelskich i Inspektoratu Pracy prosząc o pomoc. „Piszemy ten list z rozpaczy” - tak zaczynają swój list "zdesperowani" pracownicy ŁFM.
Jacek Gryczewski inspektor z  łomżyńskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstok który w piątek dokonał inspekcji w zakładzie podkreśla, że pojawił się tu właśnie po przeczytaniu tego listu. Jak twierdzi na miejscu potwierdziło się, że pracodawca nie wypłacił pracownikom pensji za miesiąc luty. Kontrolującemu zakład inspektorowi dyrektor fabryki tłumaczył, że pensji nie wypłacono na czas, bo nie było na to pieniędzy. Większość z produkowanych w fabryce mebli miało trafiać na magazyny, a nie do klientów.
Jak podkreśla Jacek Gryczewski pracodawca obiecał, że jeszcze w piątek dokona przelewów zaległych wypłat na konta pracowników.

zobacz: ŁFM: Dyrektor odpowiada

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę