Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kurs drużynowych harcerskich „Bacówka”

luty 2007

Długo oczekiwany kurs drużynowych harcerskich „Bacówka” organizowany przez Zespół Kadry Kształcącej naszego hufca odbył się podczas ferii zimowych. Już w pierwszym tygodni ferii, zaraz po zimowiskach drużyn, kadra i uczestnicy wyjechali do Pniewa, gdzie miała zacząć się pierwsza część kursu w formie 5-dniowego biwaku. Na początku nastąpił mały poślizg, ale kiedy ruszyły pierwsze zajęcia, praca rozgorzała na dobre. Na każdych zawzięcie dyskutowaliśmy (czasem aż do późnych godzin wieczornych, dużo śpiewaliśmy i, oczywiście, chłonęliśmy wiedzę jak gumaki wodę. Biwak w Pniewie okazał się strzałem w dziesiątkę! Nie tylko wiedza, którą uczestnicy mogli przyswoić, ale także wymienianie poglądów było bardzo ważne. Ponadto kursanci mieli okazję wykazać się praktycznie podczas prowadzenia zajęć dla miejscowych dzieciaków.

Kurs dokończyliśmy w czasie Zlotu Druha Szarego – w piątek odbyły się ostatnie zajęcia, a w sobotę także egzaminy, pojawiliśmy się też na wieczornicach podczas zlotu. Egzaminy zaliczyli wszyscy, którzy do nich podeszli, czyli: dh Małgorzata Modzelewska (GZ „Orlątka”), och. Anna Rutkowska i odkr. Maciek Rojecki (13 ŁDH ‘AGADA’), sam. Kamila Gregorek (4 ŁDH „Panteon”), dh Katarzyna Powichrowska (z Zambrowa) oraz dh Anna Łapińska (z Czyżewa). Ani i Maćkowi z AGADY oraz Kamie z Panteonu patenty i dyplomy wręczyła naczelniczka ZHP, hm. Teresa Hernik we własnej osobie! Wszystkim gratulujemy, a ponadto czekamy na pozostałych uczestników, którzy jeszcze nie podeszli do egzaminu.

Kurs przygotowali i zorganizowali: hm. Dorota Górska, phm. Agnieszka Wiechetek (dziękujemy za poświęcenie swojego czasu, pokonywanie odległości, by być z nami oraz zasiania w nas ziarna „zmian”, phm. Sandra Znoińska, sam. Anna Tomaszewska oraz pwd. Łukasz Kościuczuk.

phm. Sandra Znoińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę