Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Komisja Europejska naciska w sprawie Rospudy

Komisja Europejska ma dziś wysłać do Warszawy drugi list ostrzegający przed kontynuowaniem prac przy budowie obwodnicy, przebiegającej Doliną Rospudy. Bruksela rozpocznie tym samym drugi etap procedury przeciwko Polsce, w związku z naruszeniem unijnego prawa. Jest to postępowanie przyspieszone, Warszawa będzie więc miała tydzień na odpowiedź - zamiast standardowych dwóch miesięcy. Jeśli wyjaśnienia nie będą satysfakcjonujące, wtedy Komisja skieruje sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Polski rząd uważa, że inwestycja nie łamie unijnego prawa. Innego zdania jest komisarz do spraw środowiska Stavros Dimas. "Nie zgadzamy się z tym. Uważamy, że zostaną zniszczone cenne przyrodniczo tereny i dlatego skierujemy sprawę do trybunału" - dodał komisarz Dimas. Wiadomo już, że Trybunał Sprawiedliwości może nawet w ciągu kilku dni nakazać wstrzymanie prac. Szybko ma być też rozpatrzony wniosek o naruszenie unijnego prawa. Jeśli sędziowie uznają argumenty Komisji, to - zdaniem unijnych urzędników - Polsce grozi kara od kilkunastu do 20 milionów euro.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę