Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Betlejemskie Światło Pokoju

grudzień 2006

Symboliczny ogień, zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem dotrze do Polski już po raz 16. Jest ono przekazywane organizacjom harcerskim przez skautów słowackich na przejściu granicznym w Łysej Polanie w Tatrach.

Powinniśmy, jak co roku, w pełni przygotować się do przyjęcia tego światełka, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapłonie nie tylko w polskich domach ale i na całym świecie.

W tym roku Komenda Hufca zorganizowała Betlejemskie Światło Pokoju w wyjątkowy sposób. Najpierw przedstawiciele Komendy odebrali światełko na uroczystej wigilii w Komendzie Białostockiej Chorągwi ZHP, która odbyła się 20 grudnia. Światło oczywiście szczęśliwie dojechało do Łomży.

Już następnego dnia 13 Łomżyńska Drużyna Harcerska Drużyna „AGADA” zorganizowała wieczornicę w Centrum Katolickim, na którą licznie przybyli nie tylko harcerze, ale także zaproszeni goście i wszyscy zainteresowani. Najpierw wystąpiły dzieciaki z Przedszkola „Na Górce” z Jasełkami. Odebrały od „widowni” (i rodziców), całkowicie zasłużone, owacje na stojąco.

Szczególne brawa należały się bardzo zdenerwowanej „owieczce”. Po przedszkolakach wystąpiły dzieci z ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze z przepięknymi tańcami ludowymi w strojach regionalnych. Wszyscy siedzieli jak urzeczeni przez cały występ. Na koniec jeszcze gawęda i kilka wspólnie odśpiewanych harcerskich piosenek, a potem każdy zjadł jeszcze kilka ciasteczek i wypił herbatę.

A w piątek harcerze spotkali się z mieszkańcami Łomży na Starym Rynku. Tam był czas na odpalenie okolicznościowych lampioników, a każdy mógł odpalić światełko od ogniska, by mieć betlejemski ogień na wigilijnym stole.

Trzeba dodać, że swoją obecnością zaszczycili nas biskup łomżyński Stanisław Stefanek oraz Prezydent miasta Jerzy Brzeziński. Na koniec zawiązaliśmy wielki krąg i puściliśmy iskierkę przyjaźni. Po ognisku harcerze spotkali się jeszcze na wigilii hufca zorganizowanej w Domu Harcerza przez 11_Starszoharcerską Drużynę Specjalnościową „Exodus”. Tam przełamaliśmy się opłatkiem z złożyliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia, był także czas na drobny poczęstunek.
Światło z Betlejem nową światu da nadzieję, pokoju płomyk niech ogrzewa nas.

phm. Sandra Znoińska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę