Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

III Zimowy Zlot Drużyn Harcerskich

9-10 luty 2009 Łomża

Pomimo zamieszania z numerem zlotu, ponownie odbył się zlot drużyn harcerskich naszego hufca. To już trzeci:). Odbył się w dniach 9-10 lutego 2007 w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, a głównym organizatorem "zamieszania" była druhna Dorota Wierzbowska, drużynowa 10 Gromady Zuchowej "Bractwo Tęczy". Pomagała natomiast wszędobylska 13 Łomżyńska Drużyna HArcerska "AGADA":), jako drużyna kwatermistrzowska i drużyna "od wszystkiego":). Trzeba przyznać, że, pomimo kilku nieprzyjemnych momentów, które dało się jednak szybko załagodzić, bawiliśmy się świetnie. Dnia pierwszego mogliśmy skorzystać z basenu, a wieczorem potańczyć na balu przebierańców. Wszystkie stroje były piękne, jednak chyba najbardziej przypadł nam do gustu druh Wojtuś z Bractwa Tęczy, przebrany za Ronalda McDonalda.

Niektórzy wybrali natomiast śpiewanki przy gitarze, ale była to, jak zwykle, mniejszość. Następnego dnia z samego rana (wszystkich zdziwiła determinacja oboźnego w budzeniu uczestników i to, że... w ogóle budzi!) gimnastykowaliśmy się na zaprawie porannej (niektórzy z niej zrezygnowali na rzecz spędzenia ranka w łazience z kosmetyczkami), żeby być w pełni sił na biegu harcerskim. Patrole-drużyny otrzymały puzzle z pomysłowymi mapkami, po czym mieli dotrzeć do wyznaczonych miejsc. Naszym celem było odwiedzenie weteranów harcerstwa. Druhny i Druhowie opowiadali nam o tradycjach związanych z Dniem Myśli Braterskiej, który będziemy obchodzić już wkrótce. Po powrocie był czas na zjedzenie małego obiadku, po czym uczestnicy zlotu zebrali się w stołówce na wieczornicy. Była okazja opowiedzieć sobie, co zdarzyło sie podczas biegu, wspólnie pośpiewać i pożartować.

Po zawiązaniu kręgu posprzataliśmy jeszcze teren szkoły i odebraliśmy dyplomy i słodkie nagrody na apelu kończącym. Rozdana była także hufcowa poczta walentynkowa - przecież Dzień Świętego Walentego też już wkrótce... Zlot był, moim zdaniem, udany i zmuszający do refleksji nad naszym "harcowaniem".

Obecni:
-3 DH im. Szarych Szeregów z Czyżewa
-6 DH im. Sybiraków z Czyżewa
-10 GZ "Bractwo Tęczy"
-13 ŁDH "AGADA" im. T. Kleindiensta
-18 DH im. H. Sucharskiego ze Sławca
-GZ "OrLąTkA" z Jedwabnego
-ŁKH "Madras"
W sumie około 60 osób.

Do zobaczenia za rok!

phm. Sandra Znoińska

 


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę