Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Rospudę bronią dla nas...

Główne zdjęcie
Ratujmy Rospudę

Opracowanie agencji Scott Wilson w sprawie Via Baltica rozwiązałoby konflikt w dolinie Rospudy – uważa Jacek Winiarski rzecznik prasowy Greenpeace Polska. Od dwóch tygodni ekolodzy obozują w lesie w nieopodal rzeki Rospuda by w ten sposób zablokować wycinkę drzew w miejscu którędy GDDKiA chce przeprowadzić obwodnicę Augustowa będącą częścią międzynarodowej trasy Via Baltica.

- O ile mi wiadomo GDDKiA dostała opracowanie SW w grudniu. Jako optymalny wskazywano wariant Via Baltica przez Łomżę, dlaczego nie wzięto tego pod uwagę nie wiem, ale uważam to za karygodne – mówi Jacek Winiarski.
Oficjalnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że raport o przebiegu Via Baltica ma być gotowy we wrześniu tego roku i wtedy ostateczną decyzję na ten temat podejmie rząd.
- We wrześniu może być już za późno –  mówi Winiarski. - Nie wiem czemu publikacja raportu agencji Scott Wilson jest opóźniana – być może właśnie o to chodzi aby było już za późno – dodaje. Działacz Greenpeace ma nadzieję, że kontrolujący białostocki oddział GDDKiA funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zbadają także ten wątek.

Tymczasem w lesie niedaleko Augustowa obozuje około setki protestujących przeciwko niszczeniu przyrody ekologów. W większości są to młodzi ludzie. Śpią w namiotach rozstawionych na śniegu, a kilku z nich także w domkach zbudowanych wysoko na drzewach. Jak podkreśla Winiarski będą tu dopóki będzie realne niebezpieczeństwo, że za chwilę pojawią sie w tym miejscu drwale i buldożery by wyciąć las stojący na drodze obwodnicy.  
Obozujący w lesie podkreślają, że każdego dnia odczuwają nie tylko zimno, ale także wielkie serce i wsparcie od mieszkańców regionu i całego kraju.
- Wczoraj przyjechały do nas dwie panie z Legionowa pod Warszawą aby przywieźć nam dwa gary zupy i bigosu – mówi Jacek Winiarski. - Jedzenie i wszelkiego rodzaju dary to już  codzienność – dodaje - W tłusty czwartek trzy razy dowożono nam pączki. W środę jeden taksówkarz przywiózł nam kilka kołder, aby było nam cieplej. Czujemy ogromne wsparcie i to nie tylko od ludzi miejscowych, ale i z całej Polski i bardzo za nie dziękujemy mówi Jacek Winiarski.
230804070022.gif
Foto: Ratujmy Rospudę
Foto:
Foto:
Foto: dwoni Stanisław Tym ze swoim poparciem
Foto: okoliczni mieszkańcy dowożą drzewo
Foto: miasto namiotowe nad Rospudą
Foto:
Foto: prowizoryczna
Foto:
Foto:
Foto: zachować przyrodę
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Jacek Winiarski rzecznik prasowy Greenpeace Polska i Cezary Zborowski 4lomza.pl
Foto:
Foto: jeden z kilku domków na drzewie
Foto: Ludzie na drzewie!!! Ścięcie grozi śmiercią.
Foto: Ludzie na drzewie!!! Ścinka grozi śmiercią.
Foto:
Foto: Jacek Winiarski rzecznik prasowy Greenpeace Polska
Foto:
Foto: ogrzać się
Foto: noc, mróz, ogrzać się, URATUJEMY
Foto: noc, mróz, ogrzać się, URATUJEMY ROSPUDĘ
Foto: noc, mróz, ogrzać się, URATUJEMY ROSPUDĘ
Foto: noc, mróz, ogrzać się, URATUJEMY ROSPUDĘ
Foto: noc, mróz, ogrzać się,

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę