Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Droga zniszczy dolinę Rospudy!

Główne zdjęcie
Dolina Rospudy
fot. otop.org.pl

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał w piątek pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa, która będzie przebiegała przez cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy – podała PAP powołując się na źródło w PUW. Rzecznik prasowy wojewody Mirosław Piontkowski powiedział, że oficjalna informacja na ten temat zostanie podana na konferencji prasowej po południu. "Nie ma możliwości, żeby wojewoda tego nie podpisał" - dodał. Powołał się przy tym na to, że wnioskujący o pozwolenie drogowcy spełnili wszystkie wymogi prawne.

Planowanemu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przebiegowi obwodnicy przez dolinę Rospudy sprzeciwiają się organizacje ekologiczne, bo ich zdaniem inwestycja zagraża temu cennemu przyrodniczo miejscu. W grudniu Komisja Europejska, do której także trafiły skargi ekologów, uznała inwestycję za sprzeczną z prawem unijnym i wystosowała do polskich władz upomnienie w tej sprawie, żądając wyjaśnień.

Budowa obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy grozi wycinką 20 tys. drzew nad jedną z najdzikszych polskich rzek. Ma tam m.in. powstać półkilometrowa estakada na palach. Przebicie żelbetowymi palami pokładów torfu będzie prawdziwą zagładą dla doliny - niepowtarzalnych storczyków, wilków, rysi, głuszców czy orłów bielików – alarmują ekolodzy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę