Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.polskieradio.pl

Sprawa Doliny Rospudy trafiła do Brukseli

Główne zdjęcie
Dolina Rospudy
www.darzbor.v24.pl

Urzędnicy w Komisji Europejskiej ze zdumieniem przyjęli decyzję rządu w Warszawie o rozpoczęciu budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Zaskoczenie jest tym większe, że Bruksela uznała kilka tygodni temu, że zgoda na budowę przez obszar chroniony jest złamaniem przepisów Unii Europejskiej.


Komisja Europejska wszczęła wtedy postępowanie przeciwko Polsce. Bruksela zajęła się kontrowersyjną inwestycją, po protestach ekologów, według których, prace budowlane mogą doprowadzić do zniszczenia ekosystemu Doliny Rospudy. Komisja Europejska zażądała od Polski wyjaśnień. Warszawa ma do połowy lutego czas na odpowiedź. Komisja Europejska jest jednak zdziwiona, że minister środowiska Jan Szyszko zdecydował się na rozpoczęcie inwestycji, ignorując zastrzeżenia Brukseli. Oczekiwaliśmy, że wszelkie prace zostaną wstrzymane, do czasu wyjaśnienia sprawy - powiedziała rzeczniczka Komisji Barbara Helfferich. Podkreśliła, że jeśli wyjaśnienia rządu w Warszawie nie będą satysfakcjonujące, Bruksela wdroży drugi etap procedury przeciwko w Polsce. W ostateczności sprawa może trafić do unijnego trybunału, który może orzec wysoką grzywnę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę