Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

To jest szansa dla miasta

Być może już niedługo w Łomży będzie podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – twierdzi wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Ponoć mamy już niemal wszystko co ku temu jest potrzebne ... Jest duży inwestor, których chce w Łomży zainwestować, jest determinacja władz i jest przychylność rządu. Teraz potrzebni są jeszcze tylko chętni biznesmeni z Łomży i uchwała Rady Miasta.

We wtorek odbyło się spotkanie władz miasta z władzami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak twierdzi Marcin Sroczyński przebiegało w miłej atmosferze, a co najważniejsze zakończyło się konkretnymi ustaleniami.
- Wobec pojawienia się dużych przedsiębiorców, który chcą zainwestować w Łomży, wreszcie jest realna szansa na sfinalizowanie tego o co władze miasta zabiegają już od 2005 roku – mówi Sroczyński.
Wiceprezydent nie chce ujawniać szczegółów. Mówi jedynie o tym, że są to inwestorzy zagraniczni. - Jeden jest z branży logistyki, drugi z branży energetycznej, a trzeci to producent – tajemniczo ujawnia wiceprezydent.
Podczas spotkania uzgodniono także, że w ciągu dwóch tygodni zostaną przedstawieni także inwestorzy z miasta i okolicy, którzy byliby gotowi zainwestować w strefie swoje pieniądze.

- Wysłaliśmy informację do Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i liczymy, że zachęci ona naszych przedsiębiorców do inwestowania – mówi Sroczyński. - Muszą to być inwestycje na co najmniej 100 tys euro i tworzące minimum 10 miejsc pracy.
Wiceprezydent dodaje, że w zamian biznesmeni zyskaliby duże przywileje. Ulga podatkowa dla tzw. małych firm w strefach wynosi do 70%, a dla średnich do 60%. Do tego dochodzą jeszcze ulgi w podatku dochodowym do wysokości kwoty zainwestowanej w strefie.

Na razie nie wiadomo jak duża miałaby być łomżyńska podstrefa ekonomiczna. Wiceprezydent podkreśla, że Łomża nie ma jednej wielkiej działki na której mogłaby powstać podstrefa dlatego mają ją tworzyć działki w różnych częściach miasta.
- Wykaz działek przygotujemy w najbliższym czasie i przekażemy radnym. Konieczna jest bowiem odpowiednia uchwała Rady Miasta.
- To jest szansa dla miasta. Uważam, ze wprowadzenie jednego dużego inwestora zagranicznego, sprawi, że pojawią się następni – podkreśla wiceprezydent Sroczyński.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w połowie lat 90-tych staraniem władz samorządowych Suwałk, Ełku i Gołdapi. Celem tego przedsięwzięcia było przyciągnięcie inwestorów krajowych i zagranicznych oraz stworzenie nowych miejsc pracy. W ubiegłym roku otwarto podstrefę SSSE w Grajewie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę