środa, 01 kwietnia 2020 napisz DONOS@
170302011643.gif

Kolejny chory na COVID-19 w szpitalu w Łomży

Foto: Kolejny chory na COVID-19 w szpitalu w Łomży
cz wt, 31 marca 2020 17:32

- We wtorek w naszym szpitalu przebywa sześcioro pacjentów, u których stwierdzono COVID-19, oraz siedmioro pacjentów z niepotwierdzonym wynikiem ujemnym wystąpienia koronawirusa, lecz w oczekiwaniu na wyniki badania z wymazów w laboratorium UM w Białymstoku – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Na wyniki badania na obecność w organizmie „sprawcy pandemii światowej” czeka także 21 osób z personelu szpitalnego, które z racji kontaktów z osobą zakażoną koronawirusem (spoza pacjentów) mają obowiązek kwarantanny.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w MPWiK

Foto: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w MPWiK
cz wt, 31 marca 2020 15:21

Maciej Borysewicz, jeden z najważniejszych działaczy Platformy Obywatelskiej w Łomży, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży, został zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Platforma w Łomży w tej kadencji samorządu miasta jest w koalicji z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim...

Aktualne zasady i ograniczenia

Foto: Aktualne zasady i ograniczenia
cz wt, 31 marca 2020 14:08

Rząd wprowadził w Polsce kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Niektóre już obowiązują inne zaczną za kilka dni. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Warto zobaczyć, co jeszcze można robić, a co jest już zakazane.

Dodatkowe ograniczenia w kraju

Foto: Dodatkowe ograniczenia w kraju
cz wt, 31 marca 2020 12:48

Dzieci i młodzież na zewnątrz tylko w obecność rodzica, zamknięte wszystkie punkty usługowe - kosmetyczne, fryzjerskie, studia tatuażu, a w weekendy także wszystkie sklepy budowlane – to niektóre nowe obostrzenia wprowadzone przez Rząd w związku z pandemią koronawirusa. Otwarte pozostać mają sklepy spożywcze, apteki, drogerie, ale wprowadzono limit obecności w sklepie - do 3 osób na jedną kasę. Przed wejściem do sklepów trzeba będzie też nakładać rękawiczki. - Te zasady nakładamy na najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Czekając na wyniki badań

Foto: Czekając na wyniki badań
cz wt, 31 marca 2020 12:06

- Nowych przypadków brak – podała po godzinie 11.30 Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu dopytywana o wyniki pobieranych w ostatnich dniach masowo testów na obecność koronawirusa m.in. od pracowników szkoły w Piątnicy i szpitala w Łomży. Także kolejne osoby z radością informują o negatywnych wynikach ich próbek. Tymczasem liczba osób objętych kwarantanną znowu wzrosła. Na wtorkowe przedpołudnie w samej Łomży były to już 373 osoby, a na terenie powiatu łomżyńskiego 270 kolejnych.

Młodzi o Łomży: złe miejsce do życia dla nas

Foto: Młodzi o Łomży: złe miejsce do życia dla nas
cz wt, 31 marca 2020 10:22

To było jeszcze przed koronawirusem. Ponad 64 % badanej młodzieży postrzega rodzime miasto, jako złe miejsce do życia dla nich samych. To wyniki badań przeprowadzonych przez łomżyński ratusz na 734 uczniach ostatnich roczników szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Tylko nieco ponad 25% badanych wskazało Łomżę oraz woj. podlaskie jako miejsce, w którym chcą pracować i mieszkać.

Chcą budować duży gazociąg koło Łomży

Foto: Chcą budować duży gazociąg koło Łomży
cz wt, 31 marca 2020 16:07

Nieco ponad 300 milionów złotych będzie musiała zapłacić spółka Gaz-System za budowę „łomżyńskiego” odcinka gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego Polskę z Litwą. To niespełna 85 kilometrów gazociągu o średnicy 70 cm biegnącego m.in. przez gminy Nowogród, Łomżę, Śniadowo, Szumowo, Zambrów. We wtorek spółka Gaz-System zbierała oferty od firm zainteresowanych realizacją inwestycji. Z sześciu złożony pięć jest poniżej kwoty jaką planowano wydać na budowę.

Wychodzą z kwarantanny. Setki legalnie, niektórzy nielegalnie

Foto: Wychodzą z kwarantanny. Setki legalnie, niektór...
cz wt, 31 marca 2020 08:55

Wczoraj dwutygodniowa kwarantannę domową skończyło ponad 650 osób, które wróciły do Polski 15 marca. Dziś skończy się ona dla kolejnych ponad 500 – podała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Mimo to coraz więcej osób trafia na kwarantannę w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem. Policjanci codziennie sprawdzają czy jest ona przestrzegana. Wczoraj ujawniono 9 przypadków jej złamania. Najwięcej w powiecie wysokomazowieckim.

KGHM dla szpitala w Łomży

Foto: KGHM dla szpitala w Łomży
cz wt, 31 marca 2020 12:16

Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski. Ponad 1000 litrów płynu Nitrosept trafiło również do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Pijany kierowca i jego kumple

Foto: Pijany kierowca i jego kumple
cz wt, 31 marca 2020 11:32

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale policjanci zatrzymali go po pościgu. Jak się okazało mężczyzna był pijany, a w samochodzie z nim jechało czterech pasażerów. Kierowca będzie odpowiadał przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, a w stosunku do całej piątki prowadzone są czynności w kierunku złamania zakazu przemieszczania się, za co także grozi teraz surowa kara.

Piwnice, korytarz i bagnety pod Hotelem Polskim

Foto: Piwnice, korytarz i bagnety pod Hotelem Polskim
cz wt, 31 marca 2020 13:55

Z końcem marca spadł pierwszy od Trzech Króli śnieg, delikatny: wykopu nie zasypał i nie zakrył. - Zakończyliśmy prace archeologiczne na ulicy Rządowej w miejscu, gdzie przed wojną 1939 r. stał Hotel Polski – mówi archeolog Mieczysław Bienia. - Odsłoniliśmy dwie linie muru obwodowego w fundamencie od strony placu Tadeusza Kościuszki i ulicy Zjazd. Pojawił się tam dobrze zachowany układ trzech piwnic pod okazałym budynkiem z połowy XIX w. i korytarz, który do nich prowadził. Prace wykopaliskowe prowadziliśmy w trzy osoby z zachowaniem bezpiecznej odległości od 5 do 10 metrów, to ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne. Znaleźliśmy dwa bagnety i dużo kafli...

Więcej czasu na złożenie PIT

Foto: Więcej czasu na złożenie PIT
cz wt, 31 marca 2020 10:45

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja. Jak przekazuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego.

 
200212091655.png
191115091651.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę