czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Prezent na ślub

Witam,
Pytania- jakie prezenty aktualnie daje sie z okazji ślubu? jaka oktualnie Panuje moda?... dawno byłem na weselu i nie bardzo pamiętam xd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Popytaj w Zamościu tam insza kultura.

Klid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Nadal kasa w kopercie sprawdza się najlepiej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Kasa w kopercie a zamiast kwiatów wino lub bombonierka .

mar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

No faktycznie z prezentem na ślub to nie taka łatwa sprawa, ale znów dawać kopertę to tak oklepane i trochę pójście na łatwiznę. Może warto przejrzeć aktualne promocje w sklepach na moje-zakupy.com/ i coś uda się wybrać. Ja celowałabym może na jakiś aparat fotograficzny albo kamerę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Zawsze można wybrać jakiś praktyczny prezent. Ja miesiąc temu miałam ślub kuzynki i sprezentowałam im gofrownice dezala. Taki sprzęt na pewno się przyda, bo moja kuzynka jest łasuchem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Ja zawsze daję pieniądze na ślub. Wydaję mi się, że to jednak najlepsze rozwiązanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

A jeśli para młoda ma już dziecko, można jemu kupić lalkę albo samochodzik :) Na ślub zazwyczaj daję po prostu pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Ja zazwyczaj daję pieniądze, chyba że zaprosił mnie przełożony to wtedy głupio tak kasę dawać i zazwyczaj coś kupuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Ja najczęściej daję pieniądze, a do tego jakiś fajny gadżet do domu. Ostatnio kupiłam znajomym fajny wałek do ciasta z grawerem w sklepie cooldom.pl. Śmieszny taki, na pewno w połączeniu z kopertą to odpowiedni prezent :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

A ile do tej koperty w obecnych czasach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Zazwyczaj para w zaproszeniu daje wskazówki czego oczekują :) Osobiście uważam, że pieniądze to strzał w 10-tkę.
Ja nie chciałam też kwiatów, w zamian prosiliśmy o butelkę wina.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Co najmniej za parę (miejsce na weselu to średnio od 150 do 200 zł) czyli powiedzmy 400zł (jeśli masz więcej pieniążków przeznaczonych na ten cel to możesz włożyć więcej) U mnie na weselu była koleżanka, która włożyła tyle ile miała -100zł, nie musiała wrzucać nic, ważne, że w ogóle przyszła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

My zawsze dajemy gotówkę. A wysokość? Najczęściej 500 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

zamiast kwiatków polecam podarować młodej parze upominek oryginalny i praktyczny a zarazem przypominający o dniu dla nich ważnym - kubeczki z nadrukiem.

w Łomży wykonuje je drukarnia proprint na krasce w trybie expresowym w bardzo przystępnych cenach. Jest dużo wzorów do wyboru

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Najlepiej żeby para młoda określiła czego oczekuje, wtedy nie ma problemu. Jak ostatnio byłam na ślubie kuzynki to mówili, że nie chcą żadnych prezentów tylko pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

ja słyszałem że kiedyś ktoś dał dwa granaty w kopercie i wesele było rozrywkowe...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Teraz jak byliśmy u znajomych, który nie znamy jakoś szczegolnie dobrze, a że jakos tak nie wiedzielismy nawet ile im dac w koperte to kupilismy im tez z racji przeprowadzki do nowego domu kamere do monitoringu z ithings.pl Kamerka dziala bezprzewodowo, a ze w sierpniu wyjeżdżaja na urlop to akurat im sie sprawdzi do zdalnej kontroli dobytku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

A może zegar ścienny? Od dawien dawna panuje przekonanie, że dobrze jest obdarować młodą parę dużym, ściennym zegarem. Ma to symbolizować \"wieczną\" miłość nowożeńców oraz dostatnie życie. Można pokusić się o wygrawerowanie napisu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Chyba najlepiej alkohol i pieniądze, prezenty nie zawsze się sprawdzają, a pieniądze Młodzi wydadzą według potrzeby ;)

Angelka22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

najczęsciej to kopertę z pieniędzmi oraz jakieś winko do tego albo kwiaty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Według mnie to pieniążki + zdrapki, wino, lub bukiet

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

kasa, hajs i szmal :) im wiecej tym bardziej beda zadowoleni. A jako dodatek dobre winko lub bombonierka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Jestem zwolenniczką prezentów w formie pieniężnej lub bonów podarunkowych. To najbardziej uniwersalne podarunki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Kolejny troll poleca g.ównianą stronkę. Odradzam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Dzisiaj młodym daje się pieniądze. Moim zdaniem nie ma co się wyłamywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Dostaliśmy w prezencie ślubnym robota Roomba e5. Bardzo przydatna pomoc w ogarnianiu dużego mieszkania :) Lepszego prezentu nie mogliśmy sobie wymarzyć, nasi przyjaciele wiedzą, co dobre.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Najlepiej chyba dać kopertę albo jakiś przydatny prezent jeśli ktoś wie, że para młoda czegoś potrzebuje. Bo jeśli coś ma się nie przydać, to lepiej dac kasę. :P

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Jakie prezenty? XD Każdy chce hajs ;) Nie ma co kupować prezentów, to w tych czasach nie ma sensu. Młodzi małżonkowie sami sobie kupią, co będą chcieli. :D

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Dokładnie nie warto kupować prezentów ani kwiatów, zamiast kwiatów butelke wina

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Sesja fotograficzna jako prezent dla pary która nie planowała fotografa na swoim ślubie jest ciekawą opcją. Piękne zdjęcia robi fotograf https://patrykstanisz.pl/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Sesja fotograficzna dla pary która nie planowała fotografa na ślub to interesujący pomysł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Kasa w kopercie, ewentualnie można podpytać młodych, co im jest potrzebne :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Zawsze można dodatkowo jeszcze do prezentu dorzucić pyszna paczkę czekoladek https://czekolateria.pl/pl/c/Praliny-Bombonierki/34 sa naprawdę prze smaczne i dobre, mnie osobiście smakują praliny marcepanowe od nich i nugatowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Heh, czy tylko ja zauważyłam, że tzw. serwisy kawowe (filiżanki, spodki, dzbanki, cukiernice, mlecznik) to jedne z najbardziej bezużytecznych prezentów? W większości polskich domów są tylko wypełnieniem witrynek. Nikt tego na co dzień nie używa, a tylko w okresie świątecznym przeciera z kurzu.
A wracając do meritum: jeśli młodzi nie powiedzieli konkretnie co chcą, to dałabym kopertę. Ja miałam to szczęście, że zapytałam wprost koleżankę co chce na prezent od kolegów z firmy (wiem, mało romantyczne, ale kwota była całkiem spora i nie chciałam jej dawać prezentu na odczepnego), dostała dokładnie taki serwis obiadowy, jaki chciała.
O wiele bardziej polecam taki kosz ze słodyczami https://upominkowykosz.pl/43-zestawy-slodyczy

O wiele praktyczniejsza opcja i każdy bedzie zadowolony :)

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezent na ślub

Od siebie polecam: zestaw noży z wyższej półki, serwis kawowy jeśli znacie ich gust, obraz lub rycine (nawet mały format w ich guście) - przy obrazach ważna jest dedykacja.

Jeli wiecie, ze para młoda jest religijna mozna również zastanowić sie nad podarowaniem dewocjonaliów:
https://www.meritohurt.pl/rozance-drewniane.html

Na stronie można zamówić eleganckie drewniane różańce.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org