czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
jakie książki lubicie czytać?

Lubicie czytać? Co najchętniej czytacie? Bo ja uwielbiam fantastykę. Moim zdaniem świetna jest ta powieść https://www.taniaksiazka.pl/world-of-warcraft-cisza-przed-burza-christie-golden-p-1061253.html. W ogóle lubię twórczość Christie Golden.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja teraz akurat lecę z Tolkienem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

M. Puzo i S. King i tego pokroju książki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

gabii
Przecież ty nie czytasz książek , ty tylko spamujesz .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja lubię literaturę piękną i kryminały. Kiedyś czytałam też horrory, ale trudno na dobra książkę z tego gatunku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Moją ulubioną książką jest w zasadzie podręcznik pod tytułem \"Jak utrudnić życie spamerom i trollom w sieci\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

ale dopiero jestem w połowie, czego skutki widać po spamie Gabii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

biedrona w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j. stąd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Jaki polecacie dobry kryminał na wieczór. Szukam czegoś naprawdę dobrego. Pomóżcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Najlepsze kryminały to te klasyczne. Nowe się do nich nie umywają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja polecam na wieczor wyjscie na ulice pelna pijaczkow i chuliganeri. Moze wyjsc z tego dobry kryminal.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Najbardziej podróżnicze lub wojenne.

Angelka22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja lubię czytać książki naukowe, które coś wnoszą do mojego życia. Jestem osobą ciekawą świata, a także otwartą na nowe teorie w nauce. Dlatego satysfakcję sprawia mi lektura takich pozycji jak Seria Inteligentny Projekt od Fundacji En Arche. Jest to kilka książek na temat teorii inteligentnego projektu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Książka telefoniczna... Akcja się nie klei, ale ile osób występuje!

„Prawda jest największym wrogiem państwa.“
Joseph Goebbels.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Książka skarg i zażaleń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja lubię powieści historyczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Talmud.

tylko Talmud!


STRANSKY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Dasz Talmud Polakowi, to powie że czyta opowieść kryminalną. Trudno przeciętnemu Kowalskiemu uwierzyć że to drogowskaz semi-narodu. Właściwie semi to z angielskiego połowa. Hmm... Coś w tym jest. Dla przetarcia oczu na dobry początek proponuję Manifest Komunistyczny. Trzeba go tylko nieco odświeżyć, czyli zastąpić przestarzałe nazewnictwo niektórych klas społecznych nazwami dzisiejszymi. Czyta się wtedy jak najświeższe wiadomości z kraju.

„Prawda jest największym wrogiem państwa.“
Joseph Goebbels.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

U mnie oryginalności nie uraczysz, jak większość świata się teraz rzucam na Sapkowskiego… Tak se myślę, czy się dadzą w pracy namówić na tematyczne https://www.5zywiolow.com party integracyjne. : P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Przyznam, że ostatnio mocno wkręciłem się w czytanie o mitologiach różnego typu. Czytałem mitologie nordycką, teraz mam jeszcze jedną w innym wydaniu i mitologie słowiańską.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Dużo by mówić, ale od jakiegoś czasu zajmują mnie popularnonaukowe modele, książki z duszą i wiedzą, tak bym powiedział. Z utęsknieniem czekam teraz na książkę Wellsa w polskim przekładzie, jaką ma wydać fundacja En Arche. To ta od wspierania młodzieży i rozwoju nauki. Żałowałem, że nie znam angielskiego, a teraz w końcu będę mógł zapoznać się z opiniami autora na temat teorii Darwina. A jak tam u was w 2020 ?

Adi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Książki Pilipiuka są ok :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja kocham kryminały. Najbardziej lubię Harlana Cobena i Chrisa Cartera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Właśnie kończę Grę o Tron ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja to przede wszystkim fantasy, kryminały i historyczne.

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja lubię tematy postapokaliptyczne, ale też zdarzają się kryminały :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja się zagłębiam obecnie w Grę o tron :) Polecam ;)

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja najchętniej czytam kryminały i dzienniki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Ja kryminały i to takie, że aż włosy dęba stają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Jeśli lubisz książki wojenne, to polecam najnowszą \"Wysiedlona\". Literatura faktu, o rodzinie miotanej wichrami II wojny. Chcesz wiedzieć więcej napisz vika@interia.pl Wyślę darmowe strony i jeśli zakochasz się w tej książce ( w co nie wątpię ). to powiem gdzie ją kupić.
Pozdrawiam: autorka powieści

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Jest kilku dobrych autorów kryminałów. Mogę polecić na pewno coś z \\\"listy\\\" Krwawa setka - Mariusza Czubaja (zresztą też autora niezłych powieści). Ale jeśli chcesz coś ekstra, to tacy autorzy jak: Camilla Lackberg, królowa szwedzkiego kryminału, czy Stieg Larsson, Hennig Mankell. Z polskich mamy również wysyp, bo i Miłoszewski, Czubaj, Ziemiański, Krajewski, Bonda, Mróz, czy Małecki, każdy znajdzie coś dla siebie.
Tak na szybko, to Hakan Nesser i powieść \\\"Karambol\\\". Nie mogłam spać przez kilka dni ;) Mocna rzecz!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

A książki Musso czytaliście? To takie połączenie obyczajówki z lekkim thrillerem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

George Orwell 1984 - Gorąco polecam.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

A czy ktoś moze wydał własną książkę? Czy w Polsce można wydać ksiązkę pod zmienionymi imieniem i nazwiskiem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Jest wielu autorów którzy wydają pod pseudonimami, to chyba rzecz którą wystarczy omówić z wydawcą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Naprawdę różne, wszystko zależy od mojego humoru. Powiem wam nawet więcej: wiele fenomenalnych książek jest dostępnych na https://weneedya.pl/ Miałam okazję przeczytać wiele książek, ale żadne nie zachwyciły mnie tak bardzo, jak te.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Moje zainteresowania są wszechstronne i nie zamykam się tylko na jeden gatunek. Co więcej także otwieram się na nowe formy typu komiksy, które też potrafią zaskoczyć. Ciekawą twórczością może pochwalić się scenarzysta komiksowy Karol Weber, o którym można szerzej poczytać na stronie https://karolweber.com/ . Zachęcam również zapoznać się z tego rodzajem twórczością, bardzo poszerza horyzonty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Anders roslund seria 3 sekundy 3 minuty 3 godziny
A oprocz tego ma lepsze ksiazki
Z polskich polecam Adrian bednarek i przemyslaw piotrkowski
Oraz ksiazka sprzedawca tylko autora nie pamiętam teraz


W poszukiwaniui warto jest na pewno zajrzeć sobie do Matfel https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Horror-2150.html Z uwagi na dobre promocje. 

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jakie książki lubicie czytać?

Z.Mąkosa, Wendyjska Winnica, piękna saga; Lucyna Olejniczak, Kobiety z ulicy Grodzkiej; książki Anny Stryjewskiej; Barbary Wysoczańskiej; Ewy Cielesz, Anny Karpińskiej, Joanny Jax, to moje ulubione…

Od siebie polecam również zajrzeć sobie na stronę:
https://ksiazkiprawo.pl/

Można poczytać sobie tutaj różne rekomendacje z literatury

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org