czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Witam.
Jestem w trakcie budowy domu w Łomży i chciałbym zastosować w swojej inwestycji pompę ciepła i rekuperację (wentylację mechaniczną).
Jakie firmy w Łomży oferują tego typu usługi?
Jakiej firmy pompy Państwo polecacie?
Czy wystarczy pompa powietrzna czy lepiej gruntowa? Słyszałem opinie, że sama powietrzna może nie dawać rady podczas dużego mrozu i może być zimno w domu.
Proszę o opinie osób, którzy korzystają w swoich domach z tego typu nowinek :)
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Witam,
podstawowe pytanie jakie zapotrzebowanie na ciepło będzie mieć Twój dom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Smoliński& Jemielity to robią dobrze i poinformują co i jak. Bazę mają naprzeciwko gazowni.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Ok przyjeżdża forma ocenia pomiary instalacji urządzenia, wycenia instalację i daje gwarancję na koszty eksploatacjii czyli kosz roczny.
Proszę o namiar na takie formy z Podlasia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Ok przyjeżdża firma ocenia pomiary instalacji urządzenia, wycenia instalację i daje gwarancję na koszty eksploatacjii czyli kosz roczny.
Proszę o namiar na takie formy z Podlasia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Mam pompe powietrze-woda pierwszy sezon i daje rade. Wszedzie poslogowe ogrzewaniw 21.5-22 * w domu. Nie mam rekuperacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Wybierac ogrzewanie do domu faktycznie warto postawić na ekologiczne rozwiązania. Firma http://inverter.com.pl/ prezentuje nowoczesne rozwiązania , które pozwalają ograniczyć korzystanie z publicznych sieci. Można wybrać pompe ciepła, elektrownie wiatrową czy kocioł na pelet. My jestesmy dopiero w fazie projektu, ale myslimy nad pelletem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Vegan19, masz 21,5-22* ale mógłbyś wycisnąć więcej? Zima jest lekka jak na razie. Ciekawe co byłoby przy mrozach typu -25* ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Fazzi przy mrozach rzędu -25* moim zdaniem pompa sobie poradzi chodzi tylko o to że zwiększy się zużycie prądu. Zauważyłem to gdy było chwilę -15*. Nadal jestem zadowolony z tego wyboru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Rozumiem. Dzięki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Na pewno pompy Apic są warte polecenia. A jeśli chodzi o rekuperację, to polecam rozesłać ofertę z zapytaniem do kilku firm i poczekać na wycenę. Różnice w cenie są masakrycznie duże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Aligru w d.u.p.i.e mamy takie bieda firemki których nie stać na profesjonalną reklamę tylko płacą trollom by je wychwalali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pompa ciepła plus rekuperacja w Łomży

Jak najbardziej same pompy ciepła są oczywiście bardzo dobrą opcją i ja jeszcze chcę dodać, że również ważnym jest to aby wiedzieć jak najwięcej o ich sprawności. Mi całkiem niedawno udało się przeczytać w https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/wspolczynnik-cop-i-scop-czyli-co-oznacza-sprawnosc-pompy-ciepla/ o współczynnikach COP oraz SCOP.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org