środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Czy to normalne, że w nowym budownictwie grzejniki mimo, że są zakręcone zaczynają grzać? Wietrze mieszkanie, na zewnątrz temp tak jak dziś poniżej \"zera\", otwieram w całym mieszkaniu okna a grzejniki tak wówczas grzeją, że dotknąć nie można, mimo że są zakręcone? Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i czy to jest normalne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

deweloperowi sie pieniążki nie zgodziły i dorabia na lewo.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Zawór nie trzyma

mar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

To jest normalne , gdyż weźmy przykład np wyjeżdżasz sobie gdzieś , i zostawiasz grzejniki zakręcone , okej są oszczędności ale , może mieć to powikłania np gdzieś popęknie rura .spółdzielnia mieszkaniowa nie może sobie na to pozwolić

I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Ja mam zakręcone i nie grzeją. Zawór jest w porządku. Napraw swój.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

to jestt normalne, zawory sa z termostatem i jak jest za zimno to same sie otwierają żeby nie pozamarzały grzejniki. :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Tak jak napisał ci speed w kazdym grzejniku jest termostat .Po to aby jak spadnie temp ponizej zera zeby grzejnik nie zamarzł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Ale one zaczynają grzać przy temp mniej więcej 18 stopni, kto mówi o temperaturze poniżej zera...

W mieszkaniu przed wietrzeniem jest ok 23 stopni, przy otwartym oknie zmniejszy się do ok 18 i już grzejnik robi się bardzo gorący.

Mam termometr elektroniczny w pobliżu grzejnika, także widzę jak to się zmienia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Może masz żle nakręconą głowice na zawór. Odkręć i ustaw na maximum i dopiero nakręć na zawór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Pod glowica jest na zaworze jeszcze regulacja nakrętką, albo mozesz zawor powrotny zakrecic. u dolu grzejnika na imbus

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Ktoś ci już wcześniej to próbował wyjaśnić. W nowych zaworach jest blokada. Nie da się ich całkowicie zakręcić. Dlatego kiedy temp. spada do tych 18 stopni to zawór się otwiera. Dzięki temu masz w domu te 23 stopnie. Ja mam stare zawory, które można zdławić na maxa, u sąsiadów grzejniki pozakręcane i o takim cieple w mieszkaniu jak u ciebie mogę tylko pomarzyć! O wysokich rachunkach za ogrzewanie już nie wspomnę!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

dziekuje...dobranoc
fachowo i na temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Kruger cioto piszesz bzdury. Co to jest \"popęknie rura\".Szanowny Panie \"Corvinus\"jest to machlojka, żeby rąbać kasę od uczciwych lokatorów. Ja mam zawory termostatyczne firmy ........( nie będę reklamował firmy) i działają następująco: Posiadają zakres regulacji temperatury od 1-5. U mnie jest w tej chwili na 3. W kuchni grzejnik mam ustawiony na 0 i nie grzeje, jest zimny. Owszem jest taka opcja, że się grzejniki same uruchamiają, ale jak temperatura spadnie poniżej 10 stopni. Zapobiega to przed zamarznięciem i popękaniem od mrozu, przy poniżej -10 stopniach. Podsumowując mój post. Musi Pan sam sobie wymienić zawory i nikomu nie mówić. Koszt takiego zaworu to 100 zł. w naszych hydraulicznych sklepach. Jeszcze jedna taka mała uwaga. Nie trzeba spuszczać z pionów i grzejników wody, bo wymienia się same zawory, a nie głowice.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Baron, jak wymienić zawór bez spuszczania wody? haha jak zawór montowany jest bezpośrednio na połączeniu rura zasilająca-kaloryfer?
a głowica termostatyczna mocowana jest ( pózniej) na korpusie zaworu.

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

zakręć całkowicie zasilanie i powrotny, zawory powinny trzymać i całkowicie odcinać wodę
od regulacji temp jest termogłowica
nie słuchaj bzdur, mam \"swoje\" ogrzewanie gazowe z własnego pieca, zawory i głowice termostatyczne f-my superComfort zakres regulacji 0-6 , względnie nowe, instalowane 5 lat temu i trzymają tak jak trzeba, jaką temp ustawię, taką mam, termogłowica sama steruje temp , jak w pomieszczeniu spada poniżej zadanej, sama się włącza i MOGĘ CAŁKOWICIE wyłączyć ogrzewanie!

PS: spotkałem się z sytuacją, że ktoś do nieodpowiednich zaworów zamontował termogłowice innej firmy i to nie działa

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Nie trzeba być specjalistą, żeby się domyślić, że jednak coś jest nie tak. Skoro sam mówisz, że masz zakręcone kaloryfery, a nadal wydzielają duże ilości ciepła to być może są najzwyczajniej w świecie popsute. Problem może być o wiele poważniejszy i cała instalacja może być niesprawna. No chyba, że celowo indywidualne grzejniki mają odłączoną możliwość kontrolowania temperatury, ale to by było bez sensu. Zapytaj we wspólnocie o chodzi i czy inni też mają podobny problem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

koleś, jak kaloryfery mogą być zepsute? bzdura!
ludzie jak nie macie zielonego pojęcia o temacie, lepiej nie wprowadzajcie ludzi w błąd ,
instalacja niesprawna? haha pod jakim względem? nie zasila?
jak indywidualnie grzejniki mogą mieć odłączoną możliwość kontrolowania temperatury? BZDURA!

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

oj, co tu za matoły się wypowiadają, najlepiej zasięgnij opinii u wykwalifikowanego hydraulika , z renomowanej firmy a nie co \" mówiła ciotka zielińska\"
np: firma JEMIELITY , SMOLIŃSKI - nie najtaniej, ale profesjonalnie

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

poważny problem, cała instalacja do wymiany !!!! hahah
ZAWORY CI NIE TRZYMAJĄ ! NIE DOMYKAJĄ , dziwne , ale ile masz tych niewłaściwie działających kaloryferów ?

Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Po pierwsze czujniki ciepła ustawione są tak, by grzać gdy spadnie wokół nich temperatura poniżej (z tego co pamiętam) 18 stopni celsjusza. Takie grzanie jest z tego co sobie liczę bardzo drogie, warto zainwestować w grzejnik pokojowy, zwłaszcza gdy mowa o starszych osobach przebywających w jednym pokoju przez dłuższy czas. Zużycie prądu niewielkie więc i koszty nie są jakieś znaczne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Jeśli zdemontujesz grzejnik, a on dalej będzie ciepły to widocznie jest to grzejnik letni. Niz tylko zamontować grzejnik zimowy.

MOC z Wami, ale potencjalnie utrzymujcie równowagę.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Dziwne, coś musisz mieć zepsute.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Czy to - http://www.puresun.pl/109-glowice-termostatyczne w sensie jakości, ma jakiekolwiek znaczenie dla precyzji i dokładności wyników? Lepsze rozwiązanie to lepsza precyzja?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

O menda kempa się obudzila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Nowe glowice termostatyczne na * maja ustawiona temperature 15 stopni po to zebys za bardzo nie wychlodzil mieszkania i nie musiał podgrzewac Cie sasiad za sciana !W starych generacjach było 7 stopni celsjusza .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Miałam podobną sytuację, jak miałam w domu zwykły termostat. Grzejniki wariowały, zaczynały grzać w różnych momentach, gdy nie były odkręcone. Pół roku temu zdecydowałam się na termostat elektroniczny i wszystko jest ok. Grzejniki nie włączają się same, w dodatku mogę sprawdzać sobie zużycie energii. Tutaj na stronce jest sporo ciekawych info o termostatach elektronicznych http://pomyslynadom.info/dom/artykuly/zalety-elektronicznego-termostatu-grzejnika/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

Chłopie co się głowisz zgłoś do spółdzielni i tyle,chyba to najbardziej kompetentna firma może udzielić tobie informacji,skoro to ich blok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Grzejniki mimo że zakręcone grzeją - czy to normalne?

jakiś troll wygrzebał rogiem stary temat by zasrany link z reklamą dać a termostay elektroniczne to dziadostwo bo jeszcze prąd pobierają i gdzie tu logika. Od 100etek lat są zwykłe i się sprawdzają więc co tu kombinować sieczka dla durni

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org