czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szambo betonowe dwukomorowe

Gdzie kupię w Ostrołęce, Łomży oraz okolicy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

W Budach jadąc na Kisielnicę robią szamba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Opłacać Ci się będzie szambo? Nie lepiej przydomówkę jakąś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

betoniarnie ul. poznańska oraz poligonowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Napisz ile kosztuje szambo dwukomorowe, takie jakie chcesz kupić, bo może taniej będzie ci z bloczka postawić. Ja robiłem dwukomorowe o łącznej pojemności 20m3 właśnie z bloczka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Interesuje mnie 10m3. Mam wysoki poziom wód gruntowych także jedynie szczelne mnie interesuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Jak to "szczelne"? To są inne?

hehe ;) Kraj katolików.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Ale z bloczka też możesz zrobić szczelne szambo. Ulałem płytę na spodzie i na to omurowałem z bloczka. Problem był tylko z płytami górnym. Nie chciało mi się szalować to ulałem je na ziemi a potem jak u sąsiada był samochód z HDSem to położyli mi te płyty na szambie żeby je przykryć. Potem tylko jeszcze wysmarowanie lepikiem w środku szamba i gotowe. Więcej jak 2 tyś to mnie nie kosztowało (oczywiście nie liczę robocizny bo sam to stawiałem) i mam 20 m3. Mam dwie komory, jedną mam na nieczystości a do drugiej spływa deszczówka którą to podlewam trawnik.

Podejrzewam że taniej szamba się nie zrobi. Ostatnio sąsiad robił ekologiczne to kupę kasy zapłacił.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

No, to żeś Stefan01 pomysłowy.Ale czy na takim terenie jak u Qprmark ta ściana z bloczka obsmarowana lepikiem na pewno nie przepuści wody?Hmm....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Wykonanie samemu nie wchodzi w rachubę. Docelowo będzie to oczyszczalnia trzcinowa. Inne są faktycznie bardzo drogie a często awaryjne po kilku latach.
Stefan01 przy odbiorze domu nie było żadnych problemów, przy tak wykonanym szambie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Szczelne to bedzie plastikowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Nawet się nie pojawili na działce. Taki był odbiór domu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

reklama nic więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Zamiast klasycznego szamba lepiej rozważyć przydomową oczyszczalnię ścieków. Jest kilka rodzajów - przykłady: http://www.traidenis-pol.com/ - może i początkowo koszt wyższy niż klasycznego szamba, ale w perspektywie czasu szybko się to zwraca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

PRzydomowa oczyszczalnia ściekow nie zawsze sie sprawdza, trzeba sprawdzic teren.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

To prawda. Zależy to od wielu warunków

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Przy wysokim poziomie wód gruntowych zpaomnij o szambie z tworzywa. Tak samo lekkie szambo betonowe się nie sprawdzi. Zbiornik przy takich warunkach wodno-gruntowych musi być ciężki monolityczny. Pusty lekki zbiornik np z tworzywa został by wypchnięty przez wodę gruntową na powierzchnię, a tego raczej nie chcesz. Szukaj zbiornika z cięzką monolityczną płytą denna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Moze ktos podac namiary na szamba plastikowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

musi być straszna bieda w tych reklamowanych firmach albo straszne \"szambo\" produkują skoro na taką reklamę ich jedynie stać ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

betonowe najlepsze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Sprawdź tę firmę szambabetonowe-ekoszamb.pl . Zajmują się sami produkcją zbiorników, ale także mają w swoich usługach transport i montaż takiego szamba, więc właściwe cały proces idzie bardzo sprawnie, dzięki temu, że korzystasz z usług jednej firmy. Warto do nich przedzwonić i zapytać, czy ich usługi transportowe obejmują również Łomżę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

ja osobiście szamba nie polecam, lepszym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków sam korzystam i widzę w tym spore oszczędności.

Sprzedaje odzież używaną jako hurtownia odzieży używanej: http://werona.biz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szambo betonowe dwukomorowe

Wie ktoś może czy oczyszczalnie biologiczne się sprawdzają. Zastanawiamy się nad montażem takiej oczyszczalni.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org