sobota, 29 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Około miesiąc temu błąkała się bezdomna ciężarna suczka w okolicach nowego cmentarza. Została nakarmiona i przepadła . Tydzień temu zauważyłam ją bez brzucha - suczka chciała mnie zaprowadzić do szczeniaków ale niestety było ciemno i zgubiłam ją . Parę dni później udało się jej zaprowadzić mnie do nich - suczka schowała pod belkami 7 sztuk malutkich szczeniaczków i tu pytanie - kto chciałby przygarnąć szczeniaczka ? Zdjęcia mogę wysłać na maila . Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na mail : domino1227@wp.pl .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

To w jakim wieku są małe? Wychodzi na to, że mają jeszcze zamknięte oczy.
I tu napadną zaraz na mnie różni ludzie ;), ale jeśli jeszcze nie otworzyły oczu przemyśl proszę eutanazję szczeniąt. Kto chce przygarnąć szczeniaka pojedzie do schroniska, albo weźmie z innych źródeł, już świadomego i żyjącego pełnią życia psiaka. Tych szczeniąt jest 7. Ile z nich znajdzie właściciela? 2? Oby. Reszta zostaje skazana na poniewierkę, śmierć pod kołami samochodów, śmierć wskutek chorób i głodu. Po co gotować im taki los? Nie mówiąc o tym, że średnio trzy z nich są sukami. Przyjmując, że 2 razy do roku urodzą tylko 4 młode (w tym połowa suk), a te kolejne znów się oszczenią, to za dwa lata będziemy mieć dodatkowych 96, nikomu nie potrzebnych, szczeniąt.
Decyzja należy od Ciebie. Bez względu na co się zdecydujesz, trzymam kciuki.
Drania i innych mu podobnych zapraszam do monologu :) Podnoście trochę wątek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

szkoda tych szczeniąt ale nie sądzę ze znajda się ludzie którzy by mogli je przygarnąć jedyne wyjście to zawieść je razem z ich matką do schroniska tam mieli by dom i opiekę jestem tej nadzieji że każde ze szczeniąt znajdzie swego opiekuna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Macie rację i zdaję sobie sprawę z tego,że czeka mnie trudne zadanie, ale schronisko to ostateczność.W pierwszym poście zaszła pomyłka szczeniaki widzą, same wychodzą i zaczynają samodzielnie jeść.Mam teraz do wykarmienia 8 piesków.Mimo to będę starać się znaleźć im dom.Bardzo przejęłam się ich losem , gdyż bardzo wzruszająca jest historia ich rodziców. Za serce ściska mądrość matki i ojca szczeniąt.Szczeniaki pewnie mają szanse na adopcje ale jaki los czeka w schronisku suczkę?

Daje sobie dwa tygodnie, później będę musiała oddać je do schroniska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

goha007 myślę że lepszy niż wałęsanie się po polach czy ulicach.
Powiedz gdzie są te szczeniaki, określ dokładnie miejsce, a schronisko je zabierze wraz z matką. Nie czekaj aż zdziczeją, kto ze chce szczeniaka to i w schronisku go zaadoptuje. Szczeniaki wychowujące się z dala od ludzi robią się dzikie i tracą możliwość pójścia do adopcji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Pieski mają codziennie do czynienia z ludźmi więc na pewno nie zdziczeją, są przyjazne ,nie ma szansy żeby zdechły z głodu - codziennie są karmione przeze mnie wraz z koleżanką i ludzi , którzy mieszkają obok ich schronienia, Może znajdzie się ktoś kto chciałby przygarnąć pieska . Schronisko jest tylko i wyłącznie ostatecznością .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Pamiętaj, że do schroniska przyjeżdżają codziennie ludzie z myślą o zaadoptowaniu małego szczenięcia i takie mają największe wzięcie (małe, słodkie kulki). Później, kiedy tracą urok małego słodziucha mają coraz mniejsze szanse na adopcję.
To tyle na ten temat, a ty rób jak ci rozum dyktuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Trzeba zrobić papierowe ogłoszenia, najlepiej z kolorowymi zdjęciami, opisać przypuszczalną wielkość psiaków, charaktery, może podobne są z wyglądu lub zachowania do jakiejś rasy. Nagłośnić w internecie - ogłoszenia, allegro, dogomania. Nie wiem jak inaczej pomóc. Rozumiem, że nie są zaszczepione ani odrobaczone? Może któryś weterynarz zrobiłby to po kosztach?

Czy matka jest bezdomna, czy ma właściciela, który o nią nie dba? Fajnie byłoby ją wysterylizować, żeby więcej nie było takich problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Suczka nie ma właściciela , dokarmiają ją pobliscy ludzie ..szczeniaki nie są zaszczepione ani odrobaczone .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

w schronisku psiaki przeszły by wszystkie szczepienia i sterylizacje jeżeli są suczki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

szkoda mi tej suczki i jej szczeniaczków, może zanieś je do schroniska?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Uważam, że szczeniaczki i sunię trzeba by zawieźć do schroniska. Zrobić im ładne zamieścić np. na 4lomza i poszukać im domu.
A przy którym cmentarzu są szczeniaczki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

W jakich godzinach jest czynne schronisko ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezdomne szczeniaki do przygarnięcia

Schronisko Arka
tel. (86) 216 31 83
Na stronie nie ma godzin otwarcia, ale jak chce się zawieść tam bezdomne pieski to trzeba zadzwonić i tam chyba ktoś bezie nawet w późniejszych godzinach. A kiedy pieski będą w schronisku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org