czwartek, 02 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200401015406.gif
170302011643.gif

8 nowych zachorowań na Covid-19 w województwie

Foto: 8 nowych zachorowań na Covid-19 w województwie
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:37

Ministrostwo Zdrowia poinformowało w czwartkowe popołudnie o 59 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W tej grupie jest 8 potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadków z województwa podlaskiego. Wśród nich są cztery osoby „z powiatu łomżyńskiego”, o których informowaliśmy przed południem.

Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń

Foto: Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń
cz cz, 02 kwietnia 2020 17:45

- Sytuacja na oddziałach jest nadal stabilna: w czwartek o godzinie 17. w łomżyńskim szpitalu jest ośmioro pacjentów chorych na COVID-19, chorobę wywołaną koronawirusem, oraz dziesięcioro pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego z Łomży. Po przekształceniu w połowie marca placówki w szpital zakaźny dla województwa podlaskiego kompleks leczniczy dysponuje około 476 łóżkami i 24 respiratorami.

Dekret Biskupa Łomżyńskiego na Święta Paschalne oraz o sprawowaniu sakramentów

Foto: Dekret Biskupa Łomżyńskiego na Święta Paschalne...
cz cz, 02 kwietnia 2020 10:14

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej aż do odwołania. W specjalnym dekrecie opisuje jak powinna odbywać się celebracja Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Nie będzie procesji z palmami, tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów w kościołach. Wszystkie obrzędy w tych dniach mają się odbywać wewnątrz świątyni oraz przy zachowaniu ograniczeń w liczbie uczestników do 5 osób.

Oskarżona o dzieciobójstwo

Foto: Oskarżona o dzieciobójstwo
cz cz, 02 kwietnia 2020 10:10

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Łomży aktu oskarżenia przeciwko Katarzynie P. Kobieta na początku lipca 2019 roku w miejscowości Gawrychy – jak ustaliła prokuratura - działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka.

Tesco już zamknięte

Foto: Tesco już zamknięte
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:25

O miesiąc wcześniej zakończył działalność hipermarket Tesco w Łomży. Sklep w Galerii Veneda miał zostać zlikwidowany z dniem 30 kwietnia 2020 roku, ale nie działa od 1 kwietnia.

PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc pracy w województwie podlaskim

Foto: PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc p...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:10

142 miliony złotych ma wynieść „pierwsza” część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego jaki w celu niwelowania negatywnych skutków epidemii koronawirusa, uruchamiają władze samorządowe województwa podlaskiego. 72 miliony złotych jest przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oraz osób samozatrudnionych, a 70 milionów na instrumenty finansowe. - Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego – mówił marszałek Artur Kosicki prezentując proponowane rozwiązania dla przedsiębiorców.

Poseł Kołakowski: kawałek cieńszej Via Baltica nie jest OK

Foto: Poseł Kołakowski: kawałek cieńszej Via Baltica ...
cz cz, 02 kwietnia 2020 08:47

W ubiegłym tygodniu ze zdumieniem informowaliśmy, że Ministerstwo Infrastruktury uznało, że budując jeden 17-kilometrowy odcinek nowej drogi ekspresowej S61 w niższej kategorii ruchu niż całą resztę Via Baltica GDDKiA postępuje dobrze, bo ma wynikać to z prognoz ruchu. Ten na odcinku od Łomży do węzła „Śniadowo”, który znajduje się w okolicach wsi Tyszki Nadbory w połowie drogi do Ostrowi Mazowieckiej, miałby być – według rządowych drogowców - niższy niż na wszystkich innych odcinkach Via Baltica. W konsekwencji droga w tym miejscu ma być o 4 cm cieńsza, czyli słabsza. Poseł Lech Kołakowski, który od kilku miesięcy domaga się zmiany tej decyzji uznał, że przekazana mu odpowiedź wiceministra Rafała Webera „nie jest satysfakcjonująca”. W ponownej interpelacji przekazuje merytoryczne uwagi i prosi o ponowną analizę zasadności podjętych dotychczas decyzji, a w konsekwencji zmianę wyznaczonej kategorii ruchu dla odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe” z KR 6 na KR 7.

Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamiast Pozorów

Foto: Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamias...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:28

- W związku z nieprawdziwymi (tradycyjnie już) informacjami przekazywanymi przez media publiczne, chciałbym poinformować o przyczynach, z jakich klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparł tzw. tarczy antykryzysowej PiS. Przyczyna ta jest bardzo prosta – chcemy autentycznie pomóc polskiej gospodarce, której najważniejszym filarem jest przedsiębiorczość we wszystkich jej wymiarach – twierdził Stefan Krajewski poseł na Sejm RP i szef wojewódzkich struktur partii w województwie podlaskim.

Wójt Roku 2019... z Łomży?

Foto: Wójt Roku 2019... z Łomży?
cz cz, 02 kwietnia 2020 09:51

Kłys Piotr, wójt Gminy Łomża został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2019”. Konkursu organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kapituła 10 finalistów wybrała spośród wielu zgłoszeń nadesłanych z całego kraju, a zwycięzcę w głosowaniu SMS do 12 kwietnia mają wskazać mieszkańcy.

Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana w opłacaniu podatków w 2020 roku

Foto: Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana...
JJS cz, 02 kwietnia 2020 13:57

Rok 2020 przyniósł dla polskich obywateli duże zmiany w prawie podatkowym. Jedną z najważniejszych, która dotknie nie tylko przedsiębiorców, ale i osoby fizyczne, jest mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT.

Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Foto: Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?
JJS cz, 02 kwietnia 2020 11:16

Pomimo nowych rodzajów karniszy pojawiających się na rynku, karnisz pojedynczy wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych zastosowań do zawieszenia firan i zasłon. Specyfika karniszy podwójnych jest dobrze znana – zazwyczaj używa się je w pomieszczeniach, które mają zdobić dwa lub nawet trzy rodzaje zasłon. Kiedy jednak warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Kultura w sieci na czas pandemii

Foto: Kultura w sieci na czas pandemii
cz cz, 02 kwietnia 2020 10:41

Nie ma koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, spotkań autorskich, zajęć dla młodszych i starszych, nie można wypożyczać książek w bibliotekach. Wszystkie łomżyńskie instytucje i placówki kulturalne są zamknięte z powodu pandemii wirusa COVID-19. Życie kulturalne przeniosło się więc do sieci. Zdalnie można oglądać rejestracje przedstawień Teatru Lalki i Aktora i koncertów orkiestry Filharmonii Kameralnej, wysłuchać bajek z biblioteki, a nawet uczestniczyć w zajęciach z instruktorami MDK-DŚT. To dopiero początek ekspansji łomżyńskiej kultury online. Jan Miłosz Zarzycki zapowiada wyjątkowy, zdalny koncert łomżyńskich filharmoników z Jackiem Szymańskim, a dom kultury ruszył z akcją „MDK-DŚT Pełna Kultura w domu”, w ramach której Magda Sinoff w najbliższą sobotę zaprasza na koncert „Czas nas uczy pogody”.

 
191115091651.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę