sobota, 15 grudnia 2018 napisz DONOS@
181214112043.jpg
181211031541.gif
160617115725.gif
181214015907.gif
181205013459.gif
Chrzanowski nadal będzie prezydentem Łomży Oficjalne wyniki w wyborach prezydenta Łomży (I tura) Oto nowi radni miasta Łomża PiS przejmie władzę w województwie PiS przed PSL-em w Powiecie Łomżyńskim Łomża, Śniadowo, Nowogród, Miastkowo i Przytuły... obronione Zmiany w Jedwabnem, Wiźnie i Zbójnej W Piątnicy będzie dogrywka Zmiana władzy w Piątnicy i Stawiskach, a w Małym Płocku nie Nowi radni gmin w powiecie łomżyńskim

Kalendarz

2018
« Marzec »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

181215105850.jpg
Z turoniem

Sonda

Wszystkich głosów 519

13. grudnia to pamiętna data, bo:


180305122338.gif

Łomży znowu nie stać na budowę dworca?

Foto: Łomży znowu nie stać na budowę dworca?
cz pt, 14 grudnia 2018 16:33

Władze miasta na dokończenie budowy nowego dworca autobusowego chciałyby wydać niespełna 5 milionów złotych, ale po raz kolejny okazało się, że to dużo za mało. W piątek w ratuszu otwierano koperty z ofertami od wykonawców zainteresowanych miejskim zleceniem na realizację trzech ostatnich zadań czyli: budowę dworca, peronów i wyasfaltowanie nawierzchni „centrum przesiadkowo-komunikacyjnego”. Najniższe z przedstawionych wycen opiewają na ponad 10 milionów złotych, czyli są ponad dwa razy wyższe niż środki jakie na zadanie przeznaczyły władze Łomży.

Niedziela pełna śniegu!

Foto: Niedziela pełna śniegu!
cz so, 15 grudnia 2018 13:59

Synoptycy nie mają wątpliwości - w niedzielę spadnie nam śnieg, dużo śniegu. Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydał specjalne ostrzeżenie na niedzielę przed intensywnymi opadami śniegu. Prognozuje, że w regionie może spaść od 8 cm do 14 cm białego puchu.

181203034657.gif

Przekładane terminy rozpraw w powodu protestu w sądach

Foto: Przekładane terminy rozpraw w powodu protestu w...
cz pt, 14 grudnia 2018 15:12

Urzędnicy sądowi i pracownicy obsługi sądów okręgu łomżyńskiego nadal protestują, korzystając ze zwolnień lekarskich L-4. - Sytuacja jest prawie taka sama jak wczoraj, lecz paraliżu pracy u nas nie ma – informuje sędzia Ewa Kłapeć – Kalinowska, prezes Sądu Rejonowego w Łomży, gdzie w piątek na 70 pracowników sądowych nieobecnych było aż 60, w tym 55 przebywało na zwolnieniu lekarskim. - Jednakże z powodu absencji pracowniczej żadna sprawa nie została zdjęta z wokandy, ponieważ zostały wyznaczone nowe terminy posiedzeń i rozpraw. Daty nieodległe na styczeń i luty.

Wicemarszałek Olbryś od infrastruktury

Foto: Wicemarszałek Olbryś od infrastruktury
cz pt, 14 grudnia 2018 15:11

Marek Olbryś z Łomży jest wicemarszałkiem województwa podlaskiego pod którego nadzorem znalazły się zadania z zakresu infrastruktury i ochrony środowiska. To według powszechnych ocen „najbardziej intratna”, po marszałku, posada w zarządzie.

Czy Trybunał Konstytucyjny uchroni Łomżę przed gigantyczną karą za śmieci?

Foto: Czy Trybunał Konstytucyjny uchroni Łomżę przed ...
cz pt, 14 grudnia 2018 11:02

- Słuszność naszych argumentów wydaje się być dostrzegana – mówi Marek Komorowski, radca prawny, który od kilku lat zabiega o maksymalne ograniczenie wymierzonej Łomży około 10-milionowej „kary za śmieci”. Komorowski reprezentuje Radę Miejską Łomży przed Trybunałem Konstytucyjnym, w którym domaga się stwierdzenia niezgodności jednego artykułu prawo ochrony środowiska z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. - Wczoraj odebrałem postanowienie z Trybunału Konstytucyjnego informujące, że po wstępnej kontroli skargi, została ona skierowania do rozpatrzenia. To dobra informacja, bo większość skarg odrzucana jest na tym etapie pracy Trybunału, ale – co ważniejsze – z uzasadnienia wynika, że słuszność naszych argumentów wydaje się być dostrzegana – podkreśla Komorowski.

Wybuch w bloku na Moniuszki

Foto: Wybuch w bloku na Moniuszki
cz pt, 14 grudnia 2018 08:14

Kwadrans przed godziną 8. rano w jednym z mieszkań na piątym piętrze bloku przy ul. Stanisława Moniuszki prawdopodobnie wybuchł gaz. Z mieszkania wypadły okna i szyby. Zniszczona jest także część ściany. Według najnowszych informacji dwie osoby zostały poszkodowane. To mieszkające tu starsze małżeństwo. Po wybuchu zarządzono ewakuację około 30 mieszkańców z bloku, ale inspektorzy nadzoru budowlanego orzekli, że konstrukcja budynku nie została naruszona i sąsiedzi będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Sensacyjna „Kroniczka kuleskiego plebana”

Foto: Sensacyjna „Kroniczka kuleskiego plebana”
cz so, 15 grudnia 2018 13:07

Przez blisko 140 lat spoczywała w rękopisie w parafialnym archiwum, by odnalazła ją tam dr Małgorzata Frąckiewicz z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. – Czytając opracowania na temat rodu Kuleszów trafiłam na wzmiankę, że w archiwum parafialnym parafii w Kuleszach znajduje się księga napisana w XIX wieku przez księdza Stanisława Jamiołkowskiego. Udało mi się dotrzeć do tej kroniki i została ona przez nas opublikowana, bo to znakomity dokument! - mówi Małgorzata Frąckiewicz. O dziele ks. Jamiołkowskiego, kapłana, ale też erudyty, naukowca i patrioty, mówiła w ramach wszechnicy łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych.

Pomysłowe i efektowne szopki i stroiki na Boże Narodzenie

Foto: Pomysłowe i efektowne szopki i stroiki na Boże ...
mm so, 15 grudnia 2018 11:13

W tej historii bezdomna dziewczyna z dworca może zostać fryzjerką, król – piekarzem, a niewinny pasterz w kamizeli z puszystej wełny, białej jak skrzydła anioła – mechanikiem. Nie wiedzą jeszcze o tym na poddaszu „Staszicówki” widzowie jasełek: uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestników V Konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. - Chrystus przychodzi na świat każdego dnia – mówi cicho Maryja, gdy w przestronnej sali po drugiej stronie korytarza ponad 120 Chrystusków leży na sianku w skromnych albo strojnych szopkach, nad którymi błyszczy Gwiazda Betlejemska. Pięć długich stołów zastawiono gęsto pięknymi ozdobami świątecznymi, jakie będzie można kupić.

Rockowa Stacja Wolność w Łomży

Foto: Rockowa Stacja Wolność w Łomży
cz so, 15 grudnia 2018 13:19

Legenda polskiego punk rocka Farben Lehre ponownie zagrała w Łomży. Tym razem płocka grupa promowała swój najnowszy, bardzo udany album „Stacja Wolność”, dlatego zagrała go praktycznie w całości. – Historia zatoczyła koło i ponownie zaczyna się jasno rysować perspektywa upominania się o podstawowe wartości, takie jak wolność, prawda, szacunek czy tolerancja – mówi wokalista Wojciech Wojda. – Bez dwóch zdań, ten tytuł absolutnie nie jest dziełem przypadku. Energetyczny koncert gwiazdy poprzedził krótki występ zespołu Londyn '70 z Hajnówki, również znanego już łomżyńskiej publiczności.

Meble ogrodowe od włoskiego producenta

Foto: Meble ogrodowe od włoskiego producenta
JJS pt, 14 grudnia 2018 13:52

Meble ogrodowe, które można znaleźć w wielu popularnych sklepach najczęściej nie zachwycają swoją jakością. Widać to zarówno po ich designie, jak i żywotności. Warto zatem zainteresować się ofertą mebli włoskiego producenta, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też mają nowoczesny wygląd.

Tipli.pl - poznaj sekret zakupów tańszych nawet o 25%

Foto: Tipli.pl - poznaj sekret zakupów tańszych nawet...
JJS pt, 14 grudnia 2018 13:40

Grudzień to miesiąc ogromnych wydatków. Mikołajki, święta Bożego Narodzenia, zabawa Sylwestrowa. Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić pieniądze? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci kupować bez zmartwień. Poznaj sekret najtańszych zakupów i zadbaj o swój budżet, nie rezygnując z przyjemności.

Współtwórca polskiego Internetu z Łomży

Foto: Współtwórca polskiego Internetu z Łomży
cz pt, 14 grudnia 2018 12:37

Urodził się i wychował w Łomży. Ukończył I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, a po nim ruszył w świat... Był Uniwersytet Warszawski, Polska Akademia Nauk i staże na światowej sławy uniwersytetach m.in. Harvarda i Princeton. Po transformacji ustrojowej 1989 roku istotnie przyczynił się do zniesienia embarga na dostęp Polski do zaawansowanych technologii oraz zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. W poniedziałek dr Maciej Kozłowski o swoich doświadczeniach będzie opowiadał w rodzinnej Łomży.

 
180202040735.gif
180604103646.gif
181002024406.gif

Ogłoszenia płatne

 
181210010635.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę