Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nieudacznicy zarządzają pieniędzmi na nasze leczenie

Dramat, tragedia, bzdura – takich słów używa Marian Jaszewski dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży w komentarzu do informacji o tym, że podlaskiemu oddziałowi NFZ na koniec roiku na koncie zostaje 28 mln zł. Pieniądze te zamiast przeznaczyć na leczenie mieszkańców regionu Fundusz będzie musiał oddać do centrali. - Coś jest nie tak. Ktoś jest nieudacznikiem – trzeba to wyraźnie powiedzieć – podkreśla Marian Jaszewski.

- Bzdurą jest że w najbiedniejszym województwie w którym są najniższe ceny za punkt medyczny Narodowemu Funduszowi Zdrowia zostaje 28 mln zł – mówi Marian Jaszewski. Dyrektor łomżyńskiego szpitala podkreśla, że białostocki oddział Funduszu przez cały rok przekazywał szpitalom najmniej pieniędzy w kraju. W szpitalu powiatowym w Piszu cena punktu jest 10 zł,  w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie jest 11 zł, a w szpitalu wojewódzkim w Łomży 9,90 zł – podkreśla Jaszewski.
- Tam nie zostaje pieniędzy, a my zwracamy 28 mln zł do centrali.  Coś jest nie tak. Ktoś jest nieudacznikiem – trzeba to wyraźnie powiedzieć – komentuje Marian Jaszewski.
Dyrektor łomżyńskiego szpitala podkreśla, że pieniądze te jeśliby całkowicie nie zlikwidowały kolejek, to przynajmniej znacznie je ograniczyły.
- 28 mln zł się oddaje, a za te pieniądze można było zlikwidować kolejki, które dziś do niektórych specjalistów sięgają nawet pół roku – dodaje zbulwersowany Jaszewski. - Proszę pamiętać, że 28 mln zł to jest z tego roku, a z poprzedniego Fundusz ma jeszcze 8 mln zł czyli razem 36 mln zł. Tyle ile wynosi roczny budżet trzech dobrych szpitali powiatowych – podkreśla. - Oddanie 28 mln zł przy tak potężnym zadłużeniu szpitali w wojewódzkie podlaskim uważam za tragedię – dodaje Marian Jaszewski.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę