Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Na zimę rośnie bezrobocie

Listopad był miesiącem, w którym znacznie wzrosło bezrobocie w Łomży. W porównaniu do stanu na koniec października liczba bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy zwiększyła się o 352 osoby. Zdaniem pracowników PUP zwiększenie się bezrobocia spowodowane jest ponownym rejestrowaniem się bezrobotnych po zakończonych aktywnych formach przeciwdziałania bezrobocia, zakończeniem prac sezonowych, a także mniejszym kierowaniem bezrobotnych do pracy subsydiowanej ze środków Funduszu Pracy.

W listopadzie 2006 r. do PUP w Łomży zgłosiło 737 bezrobotnych, a w tym samym czasie wpłynęło tu zaledwie 77 ofert pracy. W sumie przez cały listopad, na własna ręke i przy pomocy urzędu, pracę podjęło 212 osób bezrobotnych tj. o 73 mniej niż w ubiegłym miesiącu i o 153 mniej niż w analogicznym okresie 2005 roku – podkreślają pracownicy łomżyńskiego PUP.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w końcu listopada 2006 roku wyniosła 5.991 osób. Stopa bezrobocia wyniosła 13,4 %, przy czym dla miasta Łomży było to 15,1 %.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę