Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

List otwarty do mieszkańców Łomży

W jednym z łomżyńskich tygodników autorka artykułu, wykorzystując sytuację związaną z tragiczną pomyłką jednego z leków, znanej farmaceutycznej firmy, stwierdziła w końcowym fragmencie, że łomżyńskie apteki prowadza sprzedaż wycofanych z obrotu, z różnych powodów produktów leczniczych. Na „dowód” tego załączyła zdjęcia kilku leków, wymieniając je z nazwy, które kupiła w trzech łomżyńskich aptekach.

    Nie zadając sobie żadnego trudu, bez należytej staranności i rzetelności, obowiązującej każdego dziennikarza, ze sprawdzeniem u źródła takich danych jak: właściwa i pełna nazwa leku, nazwa producenta, numer serii, data ważności itp., informuje pacjentów o wycofaniu tych produktów z obrotu.  
    Świadomie lub nie, ale bez poczucia odpowiedzialności za słowa naraża dobre imię, rzetelność, uczciwość i fachowa wiedze łomżyńskich aptekarzy, wprowadza pacjentów w błąd, podważa ich zaufanie do aptekarza  i konfliktuje społeczeństwo.   
    Bez zastanowienia o szkodliwości takich nieprawdziwych informacji, wykorzystując ludzkie uczucia czy emocje autorka artykułu naraża naszych pacjentów – mieszkańców Łomży i okolic, na pogłębienie ich choroby, znerwicowanie, lęki i obawy oraz życie w ciągłym stresie.

    Oświadczamy zatem z całą stanowczością i odpowiedzialnością, że przedstawione przez autorkę artykułu produkty leczenie (te na zdjęciach i wymienione z nazwy) nie były wstrzymywane i nie są wycofane z obrotu – są dobre, bez zastrzeżeń i pacjenci mogą nimi się leczyć!

    Prosimy wszystkich pacjentów – mieszkańców Łomży o pełne zaufanie do nas i naszej posługi.

Z poważaniem
łomżyńscy aptekarze
(11 nieczytelnych podpisów)

Uwaga: Stanowisko Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w tej sprawie  zostanie podane niebawem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę