Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość za Polskie Radio Białystok

Apteki odbierają Corhydron

Podlaski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny zwraca się z apelem do mieszkańców województwa podlaskiego o zwrot do najbliższej apteki lub punktu aptecznego posiadanego w swoich apteczkach domowych leku o nazwie corhydron wszystkie dawki i wszystkie serie. W każdym mieście w regionie wyznaczono dyżurne apteki zobowiązane z urzędu do przyjmowania Corhydronu. W Łomży tą apteką jest apteka przy ul. Dwornej 35 (Giełczyńska) Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Białymstoku Jan Chlabicz przypomina jednak, że obowiązek przyjmowania od pacjentów niebezpiecznego leku spoczywa na każdej czynnej aptece.

Apteki nie są uprawnione do zwrotu pieniędzy za lek. Farmaceuci będą wydawać zaświadczenia zawierające imię nazwisko i adres pacjenta zwracającego lek oraz ilość oddanych opakowań aby zabezpieczyć w ten sposób ewentualne roszczenia finansowe.
Część z ponad 5 tys. ampułek corhydronu z jeleniogórskiej fabryki Jelfy, które dostały się na rynek, zamiast leku przeciw alergiom, zawiera bardzo silny specyfik używany podczas operacji. Zażycie tego leku mogło spowodować nawet śmierć.

Apteki z regionu, które WIF zobowiązał do przyjmowania trefnego leku:

Łomża: Apteka  przy ul. Giełczyńskiej
Kolno:  

  1. Apteka przy ulicy Wojska Polskiego 21 10.11 od 21-ej do 7:30 11.11 i 11.11 od 21-ej do 9-ej 12.11 i 12.11 od 16-ej do 7:30 13.11
  2. Apteka przy ulicy Wojska Polskiego 38 11.11. od 7:30 do 21-ej i 12.11 od 9-ej do 16-ej.

Grajewo: Apteka przy ulicy Piłsudskiego 15
Wysokie Mazowieckie: Apteka przy ulicy Armii Krajowej 4
Zambrów:

  1. Apteka przy ulicy białostockiej 22e 10.11 od 20-ej do 11.do 8-ej
  2. Apteka przy ulicy Wojska Polskiego 3 11.11 od 8-ej do 12 .11 do 8-ej
  3. Apteka przy placu Sikorskiego 2. 11 od 8-ej do 13.11 7:30

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę