Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Wskaźniki bezrobocia coraz lepsze

Październik był kolejnym miesiącem spadku bezrobocia w Łomży i najbliższej okolicy. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu października wyniosła 5.639 osób i w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego zmniejszyła się o 60 osób. Stopa bezrobocia w Łomży wyniosła 14,1 %, a w okolicznych gminach 10,8 %.

- Zmniejszenie bezrobocia spowodowane jest podejmowaniem zatrudnienia przez bezrobotnych bez udziału urzędu pracy, a także kierowaniem bezrobotnych do pracy subsydiowanej ze środków Funduszu Pracy, aktywizowaniem w ramach staży i prac społecznie użytecznych – podkreślają pracownicy łomżyńskiego PUP-u.
W październiku spośród bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracę podjęło 285 osób, tj. o 91 mniej niż w ubiegłym miesiącu i o 6 mniej niż w analogicznym okresie 2005 roku.
W tym samym czasie do urzędu zgłosiło się 629 bezrobotnych a wpłynęło 206 ofert pracy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę