Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Będą ograniczenia w przyjmowaniu do szpitala

Pieniądze z kontraktu się kończą i mogą być pojawić się problemy z przyjmowaniem pacjentów w łomżyńskim szpitalu. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na dwa miesiące przed końcem roku przyznane przez Narodowego Funduszu Zdrowia limity leczenia pacjentów zostały przekroczone już na pięciu oddziałach. Szpital wystąpił do Funduszu o dodatkowe pieniądze. Jeśli zostaną przyznane żadnych ograniczeń nie będzie - podkreśla Jaszewski. Jeśli NFZ pieniędzy nie da - od grudnia możliwe są ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów.

W tej chwili szpital przekroczył roczne limity przyjęć pacjentów na  kardiologii, neurologii, OIOM-ie, urologii i psychiatrii. Marian Jaszewski szacuje, że z tytułu nadwykonań szpital poniósłby  stratę rzędu kilkuset tysięcy złotych i o te pieniądze wystąpił do Funduszu.

- W końcówce roku są pewne rezerwy, szpitale liczna na ich uruchomienie, ale decyzje podejmuje Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi Jaszewski. - W zależności od decyzji my wtedy wiemy jak przyjmować pacjentów.  Na pewno wszystkie stany wymagające ratowania życia będą przyjmowane na bieżąca, ale jeśli nie otrzymamy środków pewnego typu zabiegi i badania no niestety zostaną przeniesione na przyszły rok – podkreśla dyrektor łomżyńskiego szpitala.

Jaszewski dodaje, że szpital w Łomży nie jest wyjątkiem. Podobna sytuacja z przekroczeniem limitów na leczenie pacjentów jest także w innych szpitalach w województwie podlaskim. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę