Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Najbardziej mleczna kraina w Europie

Spółdzielnie mleczarskie Mlekpol z Grajewa i Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego znalazły się w gronie 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Mlekpol jest na 384 miejscu w rankingu, a Mlekovita o 46 oczek niżej na 430 pozycji. Ranking przygotowany został przez pismo Manager Magazin.

 Celem raportu była odpowiedź na pytania - co dokładnie wiemy o środkowoeuropejskim biznesie i jakie przedsiębiorstwa i z jakich krajów dominują na nim. Lista powstała na podstawie danych finansowych tysiąca największych firm, o rocznych przychodach przekraczających 200 mln euro, przesłanych z czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W rankingu 500 największych znalazły się kraje UE, ale także Ukraina, Serbia, Bułgaria i Rumunia.
Miejsce mleczarni na liście, na której czołowe miejsca zajmują wielkie koncerny paliwowe, samochodowe, energetyczne i telekomunikacyjne jest olbrzymim sukcesem. Warto podkreślić, iż znaczna część firm znajdujących się w rankingu to oddziały międzynarodowych korporacji. Dlatego też miejsce w rankingu świadczy o świetnej kondycji spółdzielni i ich pozycji.
- Cieszy nas fakt, że znajdujemy się w tak ważnym rankingu, który stworzony został w  oparciu o dokładne i wiarygodne analizy finansowe. Nasza spółdzielnia klasyfikowana jest w różnych zestawieniach i w tych najpoważniejszych zajmuje czołowe pozycje  – mówi Edmund Borawski, prezes Mlekpolu. – Przy okazji tego rankingu pragnę podkreślić, iż nasza spółdzielnia to firma tylko z polskim kapitałem. Właścicielami mleczarni są rolnicy - dostawy mleka i pracownicy. Tym bardziej cieszy nas tak wysoka pozycja na liście firm z Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Edmund Borawski. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę