Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 157

Wakacyjne popisy

Wakacje się kończą, czas na podsumowanie. Rankingów ci u nas dostatek, ale i te kilkadziesiąt przyjmiemy na zasadzie parafrazy studenckiego powiedzenia - „kilka razy z”. Za chwilę pojawią się wiadomości, ile czego i gdzie zjedliśmy na wczasach w tych kurpiowskich lasach, czy na mazurskich jeziorach udało się pobić wynik: cztery razy po dwa razy i czy refren „Chałupy welcome to” - dobrze niesie się po Puszczy Białowieskiej.

Ostatni wysyp rankingów zakończyły wybory Miss Polonia, które tradycyjnie przyciągają przed telewizory w przeważającej liczbie kobiety, podobno z chęci  porównania. Chociaż i tak tradycyjnie dowiadujemy się później, że zwycięstwo odniosła chodząca reklama jakiegoś zakładu garmażeryjnego. Mężczyźni raczej nie przywiązują wagi do tych porównań. Niektórzy ponoć twierdzą, że nie warto się drażnić. Rozdrażnienie mija po wysłuchaniu wypowiedzi kandydatek. Tak czy owak, nasza kandydatka odpadła na początku, co rozdrażniło większość mieszkańców, którym ciągle pozostaje piwo i zespół piłkarzy jako powód do dumy.
Po zapaści warto się rozerwać, typując inne ważne wydarzenia tego lata, jako propozycje do innych istotnych zestawień. Wakacje były suche tego roku, później trochę wiało, ale nie nudą. Na początek w festiwalu pomysłów prowadzili specjaliści z resortu finansów, którzy wpadli na pomysł, by  wprowadzić akcyzę na płyn do spryskiwaczy. Blady strach padł jednak na polityczne gremia, które, jak nie mogą zasłonić się immunitetem, to twierdzą, że to czuć spryskiwaczem. Wprowadzenie wyrobów na listę asortymentu wyskokowego utrudniłoby linię obrony. W ogólnoświatowym konkursie na Najpopularniejszy Mebel Sypialny zwyciężył bezapelacyjnie niejaki Materazzi. Na liście bestsellerów szkolnych podręczników znalazły się - i to jeszcze przed ukazaniem te z logo Samoobrony. Po tegorocznych wakacjach podobno komisja rolnictwa zastanawia się nad przyznaniem rent strukturalnych funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu. Stali się oni bowiem ostatnio stałym elementem wiejskiego krajobrazu, zwłaszcza przed wizytą premiera w stepie szerokim. Nagrody mogą być też przyznane na niwie sportowej. Statuetkę w postaci piłki w smudze cienia odebrałby zapewne Franciszek Smuda za wysłanie sędziego tam gdzie – i tu cytat - „jego miejsce”. Miejsce sędziego jest zdaniem trenera – i tu nie ma cytatu - w sądzie, zaraz potem w więzieniu – to w domyśle. Skoro jesteśmy przy temacie cieni, zwycięstwo w rankingu największych cieniasów ogłosił już dawno Kazimierz Marcinkiewicz, który palmę pierwszeństwa przyznał gabinetowi cieni parlamentarnej opozycji. Politykom tym udało się też zdobyć kolejne wyróżnienie. Statuetkę „złamasa” chce przyznać im marszałek Jurek za „złamanie regulaminu sejmu”. W kategorii nieruchomości zwyciężyłaby Agencja Mienia Wojskowego, za gromadzenie funduszy na modernizację polskiej armii. Ale to już historia. No prawie... Idzie jesień, a to już popis dla bohaterów innych rankingów. Grzybów podobno coraz więcej i więcej. Sezon na rydze ma się skończyć dopiero w listopadzie. Warto skorzystać, bo druga taka szansa dopiero za cztery lata.

Mariusz Rytel

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę