Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

309,2 euro na głowę

Województwo podlaskie otrzyma najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca z europejsko-rządowego programu dla tzw. ściany wschodniej. Na każdego z 1,2 mln mieszkańców województwa dostaniemy po 309,2 euro. W sumie daje to kwotę 371 mln euro.

Dane dotyczące podziału środków przygotowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Poza podlaskim pieniądze dostaną z tego programu także  województwa warmińsko-mazurskie - w sumie 428,6 mln euro, świętokrzyskie (358,2 mln euro), lubelskie (479,5 mln euro) i podkarpackie (459,6 mln euro).

Podstawowym celem programu jest wsparcie słabiej rozwijających się województw wschodnich, stworzenie im warunków do rozwoju a w rezultacie zmniejszenie dysproporcji gospodarczych i społecznych, jakie występują między Polską wschodnią a resztą kraju. Wsparciem objęte mają zostaną działania w zakresie rozwoju przedsiębiorczości (w tym innowacyjnej - np. parki przemysłowe, parki technologiczne), rozbudowy infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej, rozwoju bazy dydaktycznej szkolnictwa wyższego, wspólnej promocji i współpracy województw Polski Wschodniej.
Zgodnie z planami gro z tych pieniędzy pójdzie jednak na wzmocnienie funkcji wyższego rzędu w miastach wojewódzkich i ośrodkach metropolitalnych czyli w przypadku województwa podlaskiego na Białystok.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę