Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 38

Jarmark polityczny

W polityce trzeba być lwem i lisem – mawiał przed wiekami Nicollo Macciavelli. O małpach nawet się nie zająknął. Tymczasem... przyszedł rok 2004. Zbliżają się wybory do europarlamentu. Niewdzięczne społeczeństwo w ogóle nie kojarzy swoich dobrodziejów, którzy od świtu do nocy walczą o Nasze i Wasze powodzenie w życiu. A noc też jest nierzadko długa i wszystko idzie jak po grudzie.

Jak tu walczyć z bezrobociem, kiedy tylu kolegów jeszcze zostało bez pracy. Jak dać dla biednych skoro kampania kosztuje. To wszystko dylematy godne królów a Społeczeństwo się czepia i krzyczy, że nie poprze. Jest więc wyjście trzeba tylko znaleźć kogoś, kto jest znany i nie zalazł Społeczeństwu za skórę. I tak zielone płuca Polski czyli województwo podlaskie, będzie miało do 13 czerwca prawdziwy jarmark. Do Brukseli mamy szansę wysłać radiowego dziennikarza, komedianta, kierowcę rajdowego i dwóch takich co to robiło schow w reality. Trzeba wspomnieć, że nie unikniemy w tych płucach wody, bo wybierać będziemy razem z Warmią i Mazurami. Krzysztof Hołowczyc, Sebastian Florek, Klaudiusz Sewkowicz. To mają być konie pociągowe swoich partii, do Parlamentu Europejskiego. O ile rajdowiec po przejściach z chipsami, może sobie poradzi na Platformie Obywatelskiej. O tyle ciekawe czy coś powie Florek z SLD, bo i na widok narodowego mu mowę odjęło. Przechlapane ma za to Sewkowicz. Młody, z werwą, a za nim młodzież sanacyjna z Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Te osoby to niestety dowód na to, że nasi politycy przestali wierzyć w siebie. Więcej czadu chłopaki! Nikt mi nie powie, że nie moglibyście z powodzeniem zastąpić jakiegoś tam artystę czy dziennikarza.
Mariusz Łapiński jako nieskazitelna w swej prawości postać, mógłby zagrać na przykład w “Psach“ Pasikowskiego. Dlaczego? - pyta go na planie Roman Giertych. W imię zasad ..., i leków za złotówkę – odpowie. Leszek Miller jak ulał pasuje do tytułu “Pociąg zwany Porządniem” - z motywem przewodnim “Porządniem to skończył, bo w Eurokomunie”. Fajnie byłoby też zobaczyć kinowy plakat w stylu: Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w filmie “Listonosz zawsze puka dwa razy – bo IACS nie działa” A. Lepper mógłby poprowadzić koncert charytatywny pod hasłem “Wszystkie dzieci nasze są”. Dochód z koncertu w całości przeznaczony został by na sieroty po UB, SB, ORMO, WZGS, PKP, JW24, Rudy 102... i resztę jego politycznego zaplecza. A Największy Piewca Kultury Fizycznej w Łomży Chwilowo Na Wychodźstwie, Mieczysław Czerniawski mógłby zagrać... np.: w brydża, no chyba że ktoś akurat zajmie boisko.
“Urzekła mnie Twoja historia” to niezapomniany program stacji TVN, w którym mógł by z powodzeniem wystąpić Michał Kamiński.
Na lokalnym podwórku, też znalazło by się parę kwiatków. Po ostatniej sesji program “100 pytań do...” mógł by poprowadzić radny Zenon Piechociński. Znalazło by się miejsce na nakręcenie jeszcze kilku odcinków kultowego serialu: “Per...” pardon “Alternatywy 4”. Film “Wierna rzeka” mógłby upamiętnić kanalizacyjny podkop z Piątnicy do MPWiK-u.
Sporo tytułów się przewinęło się w tekście, ale ogólnie to wszyscy są “Sami swoi”. Ale skoro chcą: aktorzy, sportowcy, ekshibicjoniści i inni bawić się w politykę , to niech się bawią. Tym gorzej dla nich Społeczeństwo patrzy.
Na koniec jeszcze informacja że w Moskwie towarzysza Ilicza chcą pochować i zlikwidować mauzoleum. Świat zwariował.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę