Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Rower i motorower raz jeszcze

Okres letni to czas, kiedy na drogach pojawia się coraz wiecej nieletnich w tym również tzw. "niechronionych" uczestników ruchu: rowerzystów i motorowerzystów. Analizy zdarzen drogowych zaistaniałych na podlaskich drogach wskazują, iż stanowczo zbyt duża część dzieci i młodzieży szkolnej, kierujaca na drogach rowerami i motorowerami nie posiada wiedzy i umiejętności niezbędnych do kierowania tymi rodzajami pojazdów.

Sekcja Ruchu Drogowego podjęła się wspierania szkół w działaniach w tym zakresie, czynnie uczestnicząc w procesie zdobywania potrzebnej wiedzy oraz umiejętności przez dzieci i młodzież już od samego początku między innymi poprzez prowadzenie w trakcie trwania roku szkolnego pogadanek z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz finalnie - egzaminowania na kartę rowerową i motorowerową.

Należy pamiętać, że nieznajomość podstawowych zachowań na drodze ze strony tej grupy uczestników ruchu w dużej mierze przyczynia się do powstawania zdarzeń drogowych.

Szkoły, które w najbliższym czasie organizują dla swoich wychowanków egzamin na kartę rowerową lub motorowerową z udziałem policjantów Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

7 czerwiec

Publiczne Gimnazjum nr 8 - Egzamin na kartę motorowerową

8 czerwiec

Szkoła Podstawowa w Miastkowie - Egzamin na kartę rowerową

13 czerwiec

Publiczne Gimnazjum w Śniadowie - Egzamin na kartę motorowerową

Przypominamy, że w dniu 25 czerwca w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Zjazd w Łomży, odbędzie się drugi w tym roku, ogólnodostępny egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Egzaminatorzy z WORDU, oraz policjanci SRD KMP w Łomży zapraszają osoby chcące wziąć udział w egzaminie wraz z opiekunami już od godziny 9.00. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę