Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Strajk w szpitalu

Lekarze, pielęgniarki i część pracowników obsługi łomżyńskiego szpitala strajkuje. Dziś pozamykane są przyszpitalne poradnie i zakłady diagnostyczne. Szpital zaś pracuje tak jak na ostrym dyżurze. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski podkreśla, w przypadkach zagrożenia życia pacjenci specjalistyczna pomoc medyczną otrzymają, ale nie będą dziś przeprowadzane żadne operacje i zabiegi planowe.

Protestujący dziś pracownicy służby zdrowie wzięli jednodniowe urlopy na żądanie. Lekarze i pielęgniarki domagają się podwyżki wynagrodzeń. Żądają 30 % podwyżki począwszy od 1 stycznia 2006. Marian Jaszewski dodaje, że dziś szpitala nie stać na spełnienie tego postulatu, ale jeśli Narodowy Fundusz Zdrowie lub rząd przekaże na ten cel pieniądze podwyżki zostaną wypłacone.

Protestujący podkreślają, że jeśli ich żądania płacowe nie zostaną spełnione protest przyjmie jeszcze ostrzejszą formę.

Podobna sytuacja do tej ze szpitala w Łomży jest także w innych szpitalach w regionie i kraju. Protestują lekarze w Ostrołęce, Zambrowie, Grajewie, Kolnie... strajk służby zdrowia ma wymiar ogólnopolski.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę