Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 35

Eurozakazy

Korzystając z okazji że Polska wysłała swoich najlepszych żołnierzy do Iraku. Unia Europejska wprowadza zakaz przyrządzania bigosu.

Od 1 maja z Polskich stołów zniknie bigos. Tak zdecydowała Komisja Europejska. Oficjalnym powodem jest sposób przygotowywania potrawy, który może prowadzić do zatruć pokarmowych i nieoczekiwanych zwrotów akcji, w filmie p.t.: Spokojny żywot euroentuzjasty. Właściciele przydrożnych barów i inni baronowie gastronomii już zapowiedzieli zejście do podziemia. Problem w tym, że kapusta do okopowych nie należy. Najbardziej jednak dziwi postawa polskich elit intelektualnych. Nikt nie stanął w obronie kapusty a przecież kapustę wszyscy jedzą od lat i nic nikomu się do tej pory złego nie stało. W obronie bigosu nie wystąpiły takie tuzy polskiej myśli twórczej jak: Sebastian Florek, Kuba Wojewódzki, “Frytka” Frykowska, dr Lubicz i inni. Do tej pory nie zareagował też odwołany niedawno szef prokuratury apelacyjnej w Warszawie, niejaki (w rzeczy samej) Kapusta. Jedynie Mariusz Max Kolonko w poniedziałkowych wiadomościach mówił coś o “badziewiu w turbanach” ale Durczok zaprzeczył, jakoby było to o Europejskiej Komisji.
Jedno jest pewne wszyscy się boją się cokolwiek powiedzieć, bo chłopaki z GROM-u wyjechali do Iraku. W tej chwili trwają pertraktacje by przynajmniej dwóch wróciło. To mogło by jednak zdestabilizować nasze siły stabilizacyjne. Nie można jednak zostawić sprawy bigosu samej sobie. Przeszliśmy wiele ale jeszcze wiele zostało do przejścia (jak mawiają podróżujący do punktu skupu butelek). Do tej pory Europa czepiała się głównie rolników. Chłop wiadomo, honorowy jest. Jak coś chcieli, to jeszcze od siebie dołożył. Kazali bydło zakolczykować, i dzieciom nie uszło na sucho. Kazali świnie wytatuować, żonka już tydzień do domu nie wraca. Teraz przyszedł czas na bigos, a czy ktoś zagwarantuje że nie wyciągną łap po inne, społeczne symbole Polaków.
Jak tak dalej pójdzie zakażą Renacie Beger owsa żreć, Kulczykowi zakażą krzyczeć na premierów a piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego dostaną pisemny zakaz wygrywania spotkań na wyjeździe. Na liście: “leków za złotówkę” będzie tylko pawulon. Żubr już nie będzie występował w puszczy. 80 % internautów nie będzie mogło zaglądać na świńskie strony. Mostu nie naprawi sołtys z Bronowa. Bocian nie będzie przynosił już dzieci. Wszystkie koniczynki będą czterolistne.

I tylko Koziołek dalej zostanie Matołkiem, z tą różnicą że zamiast do Paconowa ciągle w drodze do Brukseli.... Oj! Ma Bozia lokatorów!

Mariusz Rytel


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę