Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Ewelina Potaś dyrektorem łomżyńskiego pogotowia ratunkowego

Główne zdjęcie
Fot. podlaskie.eu

W poniedziałek 16 stycznia, pełniąca obowiązki dyrektora Ewelina Potaś otrzymała od zarządu województwa akt powołania i objęła stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Łomży.

Nowo mianowana dyrektor w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży pracuje już od ponad 18 lat. Zaczynała jako pielęgniarka systemu, a ostatnio pełniła funkcję dyrektora. 

Ewelinie Potaś marzy się wymiana ambulansów i nowe obiekty w Łomży. Planowana jest także budowa siedziby w Kolnie. Podczas ceremonii, na której obecni byli wicemarszałek województwa Marek Olbryś i zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego Monika Borkowska, dyrektor mówiła o upragnionej szkole ratownictwa medycznego. 

– Uczylibyśmy mieszkańców pierwszej pomocy. Każdy mógłby tam wejść i wziąć udział w szkoleniach. Nasi ratownicy chcą się tego podjąć. Wiele osób nie umie udzielić pomocy, bo paraliżuje je strach, niewiedza. Trzeba przełamać ten opór, a społeczeństwo nam się stopniowo starzeje – tłumaczyła. 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży posiada filie w w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. Ponad to karetki stacjonują w Ciechanowcu, Nowogrodzie, Stawiskach, a zdaniem nowej dyrektor przydałoby się podobne rozwiązanie w Wiźnie. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę