Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Dalej bez kontraktów

Lekarze rodzinni z województwa podlaskiego zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim na razie nie podpiszą umów z Podlaskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie pomogły wczorajsze negocjacje w białostockiej siedzibie Funduszu. NFZ zaproponował im za pacjenta 5,14 zł. To o 5 groszy więcej niż proponował w starym roku, ale według wyliczeń lekarzy to ciągle za mało... Lekarze czekają na oficjalne decyzje funduszu w sprawie podwyżek stawki.

NFZ twierdzi, że 5,14zł za pacjenta miesięcznie to stawka „na razie”. Jak tylko wpłyną dodatkowe pieniądze na podstawową opiekę zdrowotną, wówczas Fundusz podpisze z lekarzami aneksy do umów. Na takie propozycje nie godzą się lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego. Zapowiadają, że nie podpiszą umów dopóki z NFZ-tu w Warszawie nie przyjdą konkretne ustalenia dla poszczególnych oddziałów NFZ jak będą podzielone - obiecane przez ministra zdrowia - dodatkowe pieniądze na podstawową opiekę zdrowotną. W całej Polsce chodzi o kwotę 240 milionów złotych.

Poza lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Zielonogórskiego, umów z NFZ nie mają także stomatolodzy z Porozumienia Zielonogórskiego w łomżyńskiem. W powiecie kolneńskim np. umowy z NFZ nie ma żaden z gabinetów stomatologicznych. Bez opieki stomatologicznej refundowanej przez NFZ jest kilka tysięcy pacjentów - oceniają stomatolodzy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę