Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Gabinety lekarskie otwarte

„W dniu 1 stycznia 2006 roku osiągnięto w Warszawie porozumienie z Prezesem Narodowego Funduszu i Ministrem Zdrowia, w związku z tym w dniu jutrzejszym gabinety maja funkcjonować normalnie” - podał Marek Twardowski główny negocjator Porozumienia Zielonogórskiego. Oznacza to, że w poniedziałek każdy będzie mógł iść do swojego lekarza rodzinnego, tak jak w roku ubiegłym.

W opublikowanym oświadczeniu nie ma mowy o warunkach jakie wynegocjowano. Znajduje się tam natomiast zapis, że „kwestie odpowiednich warunków kontraktów doprecyzują w funduszach wojewódzkich szefowie związków PZ”. Wiadomo też, że umowy pomiędzy lekarzami rodzinnymi a NFZ-etem mają być podpisane „na okres jednego roku.”
Przypomnijmy lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim chcieli 6 zamiast 5 zł za leczenie pacjentów w przyszłym roku. NFZ mówił, że nie ma na to pieniędzy. W trakcie niedzielnych negocjacji obie strony złagodziły jednak stanowiska. Członkowie Porozumienia zaproponowali stronie rządowej stawkę 5,50 zł za pacjenta miesięcznie i podpisanie umów z NFZ na 2 miesiące. NFZ proponowało 5,30 zł za pacjenta.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę