Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Wszyscy pacjenci mają być przyjmowani...

Choć lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego póki co nie złożyli wniosków do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie leczenia pacjentów w przyszłym roku „wszyscy pacjenci z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego w poniedziałek 2 stycznia otrzymają pomoc medyczną” - zapewnia Jerzy Cwalina szef łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. We wszystkich powiatach zapewniono zastępczą pomoc medyczną w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. O tym do którego iść lekarza będzie można się dowiedzieć telefonicznie.

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego wszystkich pacjentów będą przyjmowali lekarze z należącego do samorządu powiatu łomżyńskiego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej i pogotowia ratunkowego w Łomży. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom NFZ-etowi nie udało się osiągnąć porozumienia w tej sprawie z kierownictwem łomżyńskiego szpitala.
Jak zapowiada Jerzy Cwalina przyjmowani mają być wszyscy, którzy potrzebują pomocy lekarskiej, przy czym ZPOZ będzie przedstawiał pacjentom, którzy są zapisani do innych lekarzy rodzinnych, deklaracje zmiany lekarza – na jednego z grona lekarzy zatrudnionych przez Zakład.
Dziś ZPOZ zapewnia opiekę medyczną dla około 65 tys mieszkańców - w ogromnej większości z terenu powiatu łomżyńskiego, ale także częściowo dla około 1/5 - mieszkańców Łomży.

W Kolnie, Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie od poniedziałku porad medycznych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej będą udzielać lekarze pogotowia i szpitala. W Grajewie pacjentów przyjmować mają podobnie jak w Łomży lekarze z POZ-etu, a w Kolnie i Zambrowie także, po jednym w każdym z tych miast, gabinety prywatne, które podpisały już umowy na 2006 rok.

W delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia w Łomży od poniedziałku od rana telefonicznie będzie można się dowiedzieć, gdzie udać się po pomoc z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.
Od godziny 8.00 do 18.00 pracownicy NFZ-etu będą dyżurować pod dwoma numerami telefonów: 086 216 88 40 i 086 216 88 45

W załączniku możesz sprawdzić gdzie udzielą ci pomocy medycznej w poniedziałek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę