Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Sejmik dokapitalizuje ŁFPK?

O dokapitalizowaniu kwotą 35 tys złotych Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych będzie dziś debatował Sejmik Województwa Podlaskiego. Zwiększenie kapitału jest koniecznym warunkiem dalszego rozwoju Funduszu Poręczeń Kredytowych podkreśla Sławomir Szulc prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży przy której działa Fundusz. Dziś kapitał ten wynosi 715 tys zł. Gdy będzie o 35 tys zł wyższy Agencja będzie mogła się starać o pozyskanie 3 mln złotych z funduszy unijnych.

ŁFPK działa od roku. Przez ten czas udzielił kilkunastu poręczeń dla przedsiębiorców. Sławomir Szulc dodaje, że podstawowym ograniczeniem jest dziś wysokość udzielanych poręczeń. To zaledwie 35 tys zł. Dla większości przedsiębiorców starających się o kredyt na rozwój firmy to zdecydowanie za mało. Gdyby dziś Sejmik dokapitalizował Fundusz do wysokości 750 tys. zł., a
później udało się uzyskać 3 mln zł z funduszy unijnych wysokości poręczeń wzrosła by do około 120 tys zł.
Dodajmy, że dziś udziały w ŁFPK ma siedem jednostek samorządowych. Poza Samorządem Województwa Podlaskiego są to także Miasto Łomża, Powiat Łomżyński, oraz gminy: Piątnica, Zbójna, Miastkowo i Śniadowo.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę