Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Cenna OSM Piątnica

Przychód OSM Piątnica wyniósł w 2021 roku 1,6 mld zł, co dało spółdzielni czwarte miejsce w Polsce w branży. W bieżącym roku natomiast może on osiągnąć nawet 2 mld zł.

OSM Piątnica to wiodąca firma w rejonie Łomży. Ma wiele doskonałych produktów i jeden flagowy, którego popyt przewyższa podaż. Jest to serek wiejski, dostępny w całym kraju, ale także w Niemczech, krajach Beneluksu, Hiszpanii czy krajach nadbałtyckich. Wielu ludzi swój dzień zaczyna od białego twarożku z charakterystycznym sielskim logo. W czerwcowym  numerze Forbes'a prezes OSM Piątnica Zbigniew Kalinowski zapowada, że w bieżącym roku przychody firmy mogą osiągnąć 2 mld zł. Jak czytamy, przez 30 lat w rozwój zainwestowano ok. 1 mld zł. W ostatnich latach Spółdzielnia co roku w rozwój lokuje około 100 mln zł. 

OSM Piątnica korzysta z najnowocześniejszych maszyn, dzięki czemu sprzedaje produkty wysokiej jakości. Dziś OSM Piątnica serka wiejskiego rocznie sprzedaje się ponad 92 mln opakowań, choć jak czytamy w publikacji, na początku z serkiem rynku niedoszacowano. „Trzeba było błyskawicznie kupować kolejne wanny (serowarskie) i przenosić je do kolejnych hal” - wspomina prezes. 

W 2011 roku OSM Piątnica przejęła ostrołęcką spółdzielnię, a w 2020 roku próbowała przejąć podlaski Bielmlek, ale ostatecznie zrezygnowano. Prezes Kalinowski zapowiada rozbudowę zakładów i budowę centrum badawczo-rozwojowego, aby zwiększyć moce produkcyjne o 20%, a niektórych produktów o 100%. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę