Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Spada ilość zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 87 przypadkach zakażenia koronawirusem w rejonie Łomży. W porównaniu do danych sprzed tygodnia ilość zakażeń o 36,5% spadła. Prawie 14% z tych oficjalnie zakażonych, już wcześniej przechodziło Covid-19. Przybyło hospitalizacji.

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym komunikacie poinformowało o 59 zakażonych koronawirusem w Łomży. W najnowszym raportowaniu pojawiła się nowa informacja. Od teraz ministerstwo będzie podawać ilu z zakażonych, wcześniej chorowało na Covid-19. Spośród 59 zakażonych 7 (12%) przechodzi Covid-19 po raz kolejny. Dotyczy to tych, którzy zakażenie mają ewidencjonowane w Sanepidzie, a to wg wszelkich szacunków jest mniejszość. Jeśli popatrzymy na dane najnowsze i te sprzed tygodnia okazuje się, że wszystkie wskaźniki spadają. O prawie 30 procent jest mniej zakażonych. Tydzień temu było 83 mieszkańców miasta. Prawie o 20% spadła ilość osób na kwarantannie. Obecnie przebywa 537 osób. Nieznacznie, bo o 9% spadła ilość wykonanych testów, ale znacząco zmalała ilość pozytywnych wyników. Przed tygodniem ponad 46% okazywało się pozytywnymi, ostatniej doby już prawie 32%.  

W powiecie łomżyńskim tendencja jest podobna. Ostatniej doby zdiagnozowano 28 przypadków zakażenia wirusem Sars-cov-2. Pięciu zakażonych już wcześniej przechodziło Covid-19. W porównaniu z danymi sprzed tygodnia jest ich mniej o 48%. Tu także wszystkie wskaźniki wskazują na przejście najwyższej fali przez region. Ilość osób na kwarantannie obniżyła się o ponad 15% i wynosi 398 mieszkańców. O prawie 40% wykonano mniej testów. Spadła ilość wyników pozytywnych z prawie 38% przed tygodniem do 31,5% ostatniej doby.  

Wzrosła o ponad 40%, w porównaniu do danych sprzed tygodnia, ilość hospitalizacji. W łomżyńskiej jednostce, w związku z Covid-19, hospitalizowanych jest 54 pacjentów w tym 3 na Oddziale Intensywnej Opieki. Przed tygodniem było to odpowiednio 38 i 2. Potwierdza się łagodniejszy przebieg fali omikrona w regionie.

W ciągu tygodnia, w związku z Covid-19 zmarło 6 chorych.

W Polsce ostatniej doby potwierdzono testami 35960 zakażeń w tym 3974 ponownych. Na kwarantannie przebywa 550 851 osób. Rządzący zapowiedzieli skrócenie okresu izolacji i kwarantanny dla wszystkich. Informacja ma być ogłoszona jutro, we środę. 

Zmarło w skali kraju 286 osób, w tym 203 miało choroby współistniejące. 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę